ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN´in LYS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN´in LYS Mesajı

Sevgili öğrenciler, değerli veliler,


Bildiğiniz üzere bu hafta sonundan itibaren LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) 18 Haziran LYS-4 (Sosyal Bilimler), 19 Haziran LYS-1 (Matematik) , 25 Haziran LYS-5 (Yabancı Dil), 25 Haziran LYS-2 (Fen Bilimleri), 26 Haziran 2016´da LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sınavları yapılacaktır. Uzun bir zamandır süren yoğun ve yorucu emeklerinizin karşılığını alacağınızı umuyorum. Milletimize, Ülkemize ve şehrimize önemli hizmetler vereceğine inandığım siz gençlerimize, gireceğiniz bu sınavda başarı ve zihin açıklığı temenni ediyor ve arzu ettiğiniz başarıyı yakalamanızı diliyorum.


18, 19 ve 25, 26 Haziran tarihlerinde Eskişehir’de yaşayan herkese de önemli bir görev düşmektedir. İlgili tarihlerde, özellikle sınav saatlerinde, sessizliğin çok önemli olduğunu unutmamak lazım. Sınav sükûnetini bozacak ve adayların dikkatini dağıtacak her türlü gürültünün, sınav saatlerinde durdurulması gerekmektedir. İnşaat çalışmaları, korna sesi, motor sesi gibi seslerin olmamasına vatandaşlar olarak azami gayret göstermeliyiz.


Bu vesile ile tüm öğrencilerimize Lisans Yerleştirme Sınavında kolaylık ve başarılar diliyor, onları yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için büyük emek harcayan tüm öğretmenlerimize, anne babalara ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.