ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN´in “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Dolayısıyla Yayımladığı Mesaj

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN´in “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Dolayısıyla Yayımladığı Mesaj

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesi ile bir mesaj yayımladı:

Engellilerimizin yaşadıkları çevrede kendilerini ortaya çıkarmaları ve bir yer edinmeleri şüphesiz toplumu yükseltecek ve  güçlendirecektir.

Engellilik, sadece kişinin ya da içinde bulunduğu toplumun değil, beşeriyetin ortak sorunudur. Engelli olmak kişinin elinde değildir ve herkes engelli adayıdır. Engelli insanlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak, onları topluma dâhil ederek toplumda daha da öne çıkaracak çalışmalar yapmalıyız.

Şehrimizdeki her seviyedeki engelli öğrencilerimizin, eğitimlerini destekleyici uygulamaları ve uygun koşulları yerine getirme gayretindeyiz.

Engelli öğrencilere verilen eğitim ve öğretim olanakları bakımından diğer şehirlerimizle karşılaştırıldığında şehrimiz, üst basamaklarda kendine yer bulmaktadır.

Engel durumlarına ve her kademeye göre özel eğitim uygulama okullarımız, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, rehberlik ve araştırma merkezlerimiz, okullarımızdaki özel eğitim sınıflarımız ile engelli öğrencilerimize en güzel ortamı, en iyi eğitimi vermek suretiyle onların topluma söz sahibi bireyler olarak katılmaları için özveriyle çalışmalarımıza ara vermeden sürdürmekteyiz.

Başöğretmenimizin "Eğitimde feda edilecek fert yoktur." sözünden yola çıkarak, engelli öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için gereken tüm çabayı gösteriyoruz.

Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihini, engellilerin sorunlarına dikkat çekilmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması açısından oldukça önemli. Engelli tüm vatandaşlarımıza sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.

 

                                                                                                                                                              Necmi ÖZEN

                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.