ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN’in 2016-17 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Kapanış Mesajı

          2016-2017 eğitim öğretim yılının 1. Dönemi, bugün İlimiz Tepebaşı İlçesi Ticaret Borsası İlkokulu’nda yapılan karne dağıtım töreni ile sona erdi. Sayın Valimiz Azmi ÇELİK’in de katıldığı törenle, İlimizde toplam 450 okulda, 11.719 okul öncesi, 38.088 ilkokul, 42.822 ortaokul, 41.096 lise öğrencisi olmak üzere toplam 133.725 öğrenci karnelerini aldı ve 10.459 öğretmenimiz ile birlikte yarıyıl tatiline girilmiş oldu.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN’in 2016-17 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Kapanış Mesajı

 

               15 Temmuz 2016 günü, ülkemizin geleceğini karartmayı amaç edinmiş bir grubun, milli benliğimize, birlik ve beraberliğimize, istiklal ve istikbalimize yönelik başlattığı menfur kalkışma milletimizin basireti, yöneticilerimizin iradesi ile kısa sürede bastırılmış ve tarihe ve şanlı tarihimize istiklal ve istikbal mücadelemiz ile ilgili parlak bir kayıt düşülmüştür. Böyle bir ortamda başladığımız 2016-2017 eğitim öğretim yılını bir fırsata dönüştürerek öğrencilerimize milli birlik ve beraberliğimizin kıymetini bir kez daha kavratacak eğitim çalışmalarına ağırlık veren faaliyetleri yürüttük. Bu anlayışımızı ikinci yarıyılda da sürdüreceğiz.

 

             “Sevgili öğrenciler; başarı birden çok faktöre bağlıdır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma son derece önemlidir. Eğitim sadece not demek değildir. Eğitim babaya, anneye, büyüğe saygıdır. Eğitim küçüğe, güçsüze gösterilen hoşgörü ve merhamettir. Eğitim mensubu olduğumuz şerefli milletimizin örf, anane, gelenek ve göreneklerini yaşatabilmektir. Eğitim vefadır. Bu vesileyle siz öğrenciler kendinizle girişeceğiniz bir muhasebe ile yeni bir döneme başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli, daha kararlı olacaksınız. Şunu da belirtmek gerekir ki bir insan üç, beş rakamla ölçülemeyecek kadar değerlidir. Ancak alacağınız karneler sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi daha iyi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Notlarınız ne olursa olsun hepiniz ayrı ayrı birer değersiniz. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatilde atmak en büyük hakkınızdır. Bol bol kitap okuyarak yarıyıl tatilinizi değerlendirmenizi istiyorum.

 

Değerli öğretmen arkadaşlarım; bugün sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı sınıflarımızda bekleyen öğrencilerimiz, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır. Unutulmamalıdır ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elimizdeki cevheri gerektiği gibi işlersek verdiğimiz emekler asla boşa gitmeyecektir. Sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü, yenilikleri takip edip, bilgilerini güncelleyen ve bu bilinçle hareket eden siz değerli meslektaşlarımın yetiştirdiği öğrenciler her birimizin gururu olacaktır.

 

Değerli veliler; Şüphesiz her veli çocuğunun başarılı olmasını ister. Aktif katılımınız öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayınız. Karneleri değerlendirirken, çocuklarımızı cesaretlendirmeli, özgüvenlerini yitirmelerine neden olacak kıyaslamalardan kaçınmalıyız. Esas olan çocuklarımızın mutluluğudur. Hem sizin hem de çocuğunuzun psikolojisinin bozulmasına asla izin vermeyiniz.

 

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor mutlu tatiller diliyorum.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.