ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen´in 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen´in 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

            2015-2016 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen geçmişini sağlam temellere oturtan geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğine sahip olmaktadırlar.

            Eğitim sadece not demek değildir. Eğitim babaya, anneye, büyüğe saygıdır. Eğitim küçüğe, güçsüze gösterilen hoşgörü ve merhamettir. Eğitim mensubu olduğumuz şerefli milletimizin örf, anane, gelenek ve göreneklerini yaşatabilmektir. Eğitim vefadır. Bu vesileyle siz öğrenciler kendinizle girişeceğiniz bir muhasebe ile yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli, daha kararlı olacaksınız. Şunu da belirtmek gerekir ki bir insan üç, beş rakamla ölçülemeyecek kadar değerlidir. Ancak alacağınız karneler sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi daha iyi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Notlarınız ne olursa olsun hepiniz ayrı ayrı birer değersiniz.

Sayın Veliler;

            Şüphesiz her veli çocuğunun başarılı olmasını ister. Aktif katılımınız öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayınız. Çocuğunuzun başarısı sizi ne kadar mutlu ediyorsa başarısızlığında da o kadar sorumluluğunuzu ve payınızın bulunduğunu unutmayınız. Beklemediğiniz bir karne ile karşılaştığınızda üzülmek olumsuz tepkiler vererek, çocuğunuzu kırmak ya da kızmak gibi bir davranışta lütfen bulunmayınız. Hem sizin hem de çocuğunuzun psikolojisinin bozulmasına asla izin vermeyiniz.

            Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor mutlu tatiller diliyorum.


                                              Necmi ÖZEN

                                           İl Milli Eğitim Müdürü


Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.