ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN´den ´Mevlid Kandili´ Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN´den ´Mevlid Kandili´ Mesajı

 

Sultanım! 

Ey Medine minberinde ´ ümmeti, ümmeti ´ diye hüznü giyen sevgili 

Ey Mekke mihrabında alemler hesabına ´ Allah! ´ diyen sevgili 

Bize lütfu ilahi bahşedilen kapına diz çöktük,bey´at ettik 

Rabbinden bize ne getirdi isen amenna 

Duyduk, itaat ettik...

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN´ Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğum günü olan Rebiu’l Evvel ayının on ikinci gecesi ve ´Mevlid-i Nebi Haftası´ münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesaj´da:"

   Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed´in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.

   Hz. Peygamberimiz bütün insanlık için bir yol gösterici, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.

    İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz.Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz."

   İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN,"Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa ´nın doğumunu kutluyor; Bize, ona layık ümmet olmayı nasip etmezsini Rabbimizden niyaz ediyorum."

   İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN:"Bu vesile ile milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisiyle, Mevlid Kandilimiz ve Mevlid-i Nebi Haftamızın şehrimize, ülkemize ve gönül dünyamıza huzur, bereket ve selamet getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, mesai arkadaşlarımın kandillerini tebrik ediyorum."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.