ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Birlik Vakfı’nın Konuğu Oldu

Eskişehir Birlik Vakfı’nın düzenlediği “Pazartesi Konuşmaları”nın bu haftaki konuğu İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen oldu. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Birlik Vakfı’nın Konuğu Oldu

Eskişehir Birlik Vakfı’nın düzenlediği “Pazartesi Konuşmaları”nın bu haftaki konuğu İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen oldu. “Eskişehir’de Eğitim” konulu bir konferans veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, Tanzimat döneminden Cumhuriyete kadar geçen süreçte Eskişehir’in eğitim tarihinde gerçekleşen olaylara ilişkin konuklara bilgi verdi.

Eskişehir Eğitim Tarihi ile ilgili birinci elden belgelerin azlığı veya bu belgelere ulaşılamaması, kent hakkındaki bilgilerimizin sınırlı kalmasına neden olduğunu belirten Özen, eski İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar’ın koordinesinde Özcan Türkmen, Serhat Çınar ve Mehmet Konukçu tarafından 2006 yılında hazırlanan “Eskişehir Eğitim Tarihi” kitabının Eskişehir’in dünden bugüne eğitim tarihinin incelenmesi, geçmişe ait bilgi, belge ve fotoğrafların bir arada yer alması bakımından önemli olduğuna dikkat çekti.

Eskişehir’in şu anki eğitim durumu hakkında da bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, son 13 yılda Eskişehir’in eğitim konusunda büyük bir atak yaptığını, bu kapsamda İlimize 148 okul, 2289 derslik, 17 pansiyon, 25 spor salonu, 1 uygulama oteli, 9 atölye, 2 yemekhane yapıldığını, 13 okulumuzda güçlendirme çalışması, 554 okulumuzda ise onarım yapıldığını, bunun maliyetinin ise yaklaşık 402 Milyon Lira olduğunu belirtti. Okullaşma oranlarının Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu, öğretmen ihtiyacının olmadığı gibi bazı branşlarda ihtiyaç fazlası öğretmen bulunduğunu belirten Özen, eğitim yatırımlarının hızla devam ettiğini belirtti.

Konuşma ve soru-cevapların ardından ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eskişehir Birlik Vakfı Başkanı Murat Canözer, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’e teşekkür ederek günün anısına hediyelerini takdim etti.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.