ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemini Değerlendirdi

Necmi Özen: "Diyarbakır´da bizim için sevindirici olan çocuklarımıza zarar gelmemiş olmasıdır. Kendilerini aydın olarak tanımlayıp bir takım açıklamalar yapanlara inat, bu ülkenin gerçek aydınları olan öğretmenler bu tür karanlık emelleri olan insanlara gereken cevabı sınıflarda vereceklerdir.”
İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemini Değerlendirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, 2015-2016 eğitim öğretim yılı 1. dönemini değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Eskişehir’in eğitim alanında 180 milyonluk bir yatırım aldığını söyledi. Özen, Eskişehir’de eğitimin niteliğini artıcısı fiziki yatırımlar hızla devam edeceğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci dönemini değerlendirdi. Özen Eskişehir’de 132 bin öğrencinin bugün karne alacağını aktardı. Eskişehir’e eğitim alanında yapılan yatırımlara değinen Özen, Eskişehir’in 180 milyonluk bir yatırım aldığını söyledi.  Özen, Eskişehir’den bir Milli Eğitim Bakanının olmasının ise bir şans olduğunu aktardı.

2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci dönemini değerlendiren Özen, “Birinci yarı yılımız sona eriyor. Öğrencilerimiz 15 günlük bir dinlenme sürecine girecekler. Bizim acımızdan 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci dönemi verimli geçti. Arkadaşlarımızla okullarda, öğretmenlerimizle eğitimin genel amaçlarına uygun bir şekilde çocuklarımızı yetiştirmek için her türlü tedbir alındı. Bu doğrultuda tüm faaliyetlerini sürdürdü” diye konuştu.  Özen Eskişehir’de 132 bin öğrencinin bugün karne alacağını aktararak, “Eskişehir’de resmi ve özel olmak üzere Eskişehir’de 441 okulumuz var. İlimizdeki öğretmen sayısı 10 bin 86.  Toplam öğrenci sayımız ise 132 bin. Bugün 132 bin öğrencimiz yanı sıra 10 bin öğretmenimiz yarıyıl tatiline çıkacak” dedi.

TEOG’DA CİDDİ BAŞARILAR ELDE ETTİK

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen Eskişehir olarak TEOG sınavında ciddi bir başarı elde ettiklerini aktararak, “Geçtiğimiz haftanın başında temel eğitimden orta öğretime geçiş olarak adlandırdığımız 8. sınıf öğrencilerimizin girdiği sınavda kitlesel başarı anlamında Eskişehir’de öğrencilerimizin önemli bir başarı elde ettiklerini görüyoruz. Bu da okullarımızda sürdürülen eğitim öğretim faaliyetlerinin olumlu seyrettiğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir” dedi. Eskişehir’de 19 öğrencimizin bütün soruları doğru cevaplayarak 1’nciliği paylaştığını, 1 soru yanlış yapan 119 öğrencinin, 2 soru yanlış yapan 150 öğrencinin bulunduğunu bildirdi.

VELİLERE UYARI

Velilere karne uyarılarında da bulunan Özen şunları söyledi: “Öğrencilerimize birinci yarıyıldaki durumlarını gösteren bir sonuç belgesi vereceğiz. Bu vereceğimiz belgeler çocukların sadece derslerde ölçülmüş başarılarını gösteren, eksiklikleri varsa onları ikaz eden bir belgedir. Bir bilgilendirme notudur. Velilerimiz bunu çocuklarımızın başarısının somut göstergesi olarak almasınlar. Bunlar telafi edilebilir. Bir sınavda başarılı olamayan çocuk, bunu diğer sınavda ortadan kaldırabilir. Daha başarılı konuma geçebilir. Karneleri sanki öğrencinin hayatının sonu ya da başlangıcıymış gibi lütfen kimse değerlendirmesin. Biz öğrencilerimize 15 günlük bir dinlenme arası veriyoruz.”

ÖĞRENCİLERE ÖDEV YOK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi konusunda kendilerine yazı gönderdiğini söyleyen Müdür Özen, “Öğretmenlerimiz öğrencilerin tatilde dinlenmelerine mani olacak ödevler, görevler vermeyecekler. Ancak öğrencilerimiz kendi eksikliklerini tamamlamak için bir kamp mantığıyla tatili değerlendirebilirler. Fakat bir organize şekilde öğrencilerimize ödev vermeyeceğiz” dedi.

ESKİŞEHİR’E DEV YATIRIMLAR

Eskişehir’e eğitim konusunda yapılan yatırımlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özen, “2015 yılı yatırımlar anlamında bizim için çok önemli bir yıl oldu. Eskişehir mevcut derslik sayısının beşte biri kadar yeni dersliğe kavuşuyor. Şu an devam eden, bitmiş ve ihalesi yapılmış olan 48 eğitim kurumumuz var.  22 okulumuzun ihalesi tamamlandı.  Geçtiğimiz yıl ayrıca 100 okulumuzu ihtiyaçlarını giderecek şekilde onardık. Deprem güçlendirmesi yaptığımız okullarımız var. Deprem güçlendirmesi olup olmadığını tetkik ettiğimiz okullarımız var. Geçtiğimiz yıl 14 milyon civarında bir onarım harcaması yaptık. Toplamda 20 milyonun üzerinde okullarımızda bir onarım, iyileştirme çalışması yaptık. Devam eden ve bitmiş olanların bütçesi ise 180 milyon liradır. Eskişehir bu manada gerçekten Sayın Bakanımızın destekleriyle ciddi bir yatırım almıştır.  Ayrıca donatımla ilgili iyileştirme çalışması hızlı bir şekilde devam ediyor. 2015 yılı içerisinde 2 milyon civarında okullarımıza donatım desteği gönderdik” şeklinde konuştu.

TOPLU AÇILIŞ YAPACAĞIZ

Toplu bir açılış yapmayı düşündüklerini aktaran Özen, “Bütün kurumlarımızı Bakanımızın katılacağı bir törenle açmak istiyoruz. Bakanımızın yoğun programından dolayı çok fazla açılış yapmadık. Geçtiğimiz yıl 15 okulumuz hizmete girdi. Sadece bir okulumuzda açılış yaptık. Yeni okullarımızın hepsini bakanımızın katıldığı bir törenle açılışını yapıp kamuoyuna tanıtmaya arzu ediyoruz.  Çünkü büyük yatırımlar bunlar. Aşağısöğütönü’nde yapımı devam eden 15 milyona mal olan Sabiha Gökçen Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesini ikinci yarıyılda hayata geçireceğiz. Bu okulumuza Türkiye’nin her tarafından öğrenciler gelecek.  Türk Telekom Mesleki Teknik ve Anadolu Lisemizi eğitim öğretime açtık. Eskişehir’de eğitimin niteliğini artıcısı fiziki yatırımlar hızla devam ediyor” dedi.

DİYARBAKIR’DA MEYDANA GELEN OLAY BİZLERİ ÜZÜNTÜYE SEVK ETTİ

Müdür Özen yaşanan bombalı saldırıya ilişkin, “Diyarbakır’da bir okulda karne dağıtımı sırasında meydana gelen olay bizleri çok üzmüştür. Öğrencilerimizin karne sevinci, karanlık özlemi içerisinde olanlar tarafından gölgelenmeye çalışıldı. Bizim için sevindirici olan çocuklarımıza zarar gelmemiş olmasıdır. Kendilerini aydın olarak tanımlayıp bir takım açıklamalar yapanlara inat, bu ülkenin gerçek aydınları olan öğretmenler bu tür karanlık emelleri olan insanlara gereken cevabı sınıflarda vereceklerdir.” dedi.


22-01-201622-01-201622-01-201622-01-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.