ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan CIRIT'IN 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan CIRIT'IN 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan CIRIT'IN 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

            Tarihi büyük kahramanlık örnekleriyle dolu yüce Türk milletinin Kurtuluş Savaşındaki eşsiz mücadelesi ve üstün fedakârlıklarıyla kurulan Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlamanın coşku ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Milletimizin bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşımız, millet, vatan ve istiklâl sevgisini milli irade kavramına dönüştüren, onurlu bir mücadeledir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümekte ve muasır medeniyeti yakalamış modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir.

Millet olarak, atalarımızdan aldığımız tarihi mirasın sorumluluğunu hisseden, değerlerimizi koruyan bu günü kavrayan ve geleceğe ışık tutan ilme ve irfana sahip gençler yetiştirmek mecburiyetindeyiz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine gölge düşürmeye çalışan, bölünmez bütünlüğümüze ve demokrasimize zarar vermek isteyen karanlık mihraklar karşısında da, Cumhuriyetimizin kazandırdığı inanç ve değerle şimdiye kadar dimdik ayakta durduk ve bundan sonra da dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, istiklal kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutluyorum.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.