ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Türk Kızılayı Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen tarafından 15 Şubat 2022 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, okullarımızda kan bağışı kampanyaları düzenlenecek. Kampanya kapsamında ihtiyaç duyulan kan ve kan ürünleri temininin yanı sıra, düzenli olarak kan veren, bilinçli bağışçıların sayılarının artırılması hedeflenecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt imzalanan protokolle beraber kan verme konusunda bilinçli bireyler yetiştirmek istediklerini söyleyerek, "Eskişehir'de okullarımızda kan bağışı kampanyası bir gelenek haline geldi. Biz bu geleneği sürdürmek istiyoruz. Kan merkezlerimizde salgın nedeniyle kan verme oranları iki yıldır azaldı. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize, velilerimize ve diğer arkadaşlarımıza Kızılay'a destek vermelerini sürekli olarak istedik. Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunun hatırlanmasını istiyoruz" diye konuştu.

Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde kan bağışıyla ilgili Eskişehir genelinde çok güzel sonuçlar alıyoruz. Çok uzun yıllardır Milli Eğitim Müdürlüğü ile kan bağışı için çalışıyoruz. Okullarımızda öğrencilerimizin Kızılay ve kan bağışı hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlıyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen arasında protokol imzalandı.

 15-02-202215-02-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.