ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

II. Bilim Şenliği Projesi Başladı

II. Bilim Şenliği Projesi Başladı

II. Bilim Şenliği Projesi Başladı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesince yürütülen ve TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında desteklenen “II. Bilim Şenliği”  Projesi 16 Kasım 2015 tarihinde yapılan açılış töreniyle başladı.

II. Bilim Şenliği kapsamında düzenlenen Resim, Müzik ve Karikatür Yarışmaları’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden Akkaya tarafından verildi. Projeyi gerçekleştiren tüm çalışanlara teşekkürlerini sunan Akkaya, bu tür organizasyonlara destek vermekten her zaman onur duyduklarını dile getirdi.

Proje Hakkında

Bu projenin en temel amacı birbirinden çok farklıymış gibi görülen bilim ve eğlenme kavramları arasındaki gizemli ilişkinin katılımcıların bireysel deneyimleriyle keşfedilmesidir. Bu nedenle projede bilim ve şenlik kavramlarının sözlük anlamları bir arada düşünülerek, bilimi ve bilimle uğraşmayı eğlenceli hale getirmek, bilim ve öğrenmenin eğlenceli bir dünya olduğunu hedef kitledeki öğrencilere eğlendirerek kavratmak amaçlanmaktadır. 16-20 Kasım 2015 tarihleri arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek II. Bilim Şenliği’ne müdürlüğümüze bağlı 30 Ağustos Ortaokulu, Battalgazi Ortaokulu, Doktor Mustafa Çamkoru Ortaokulu, Fahri Günay Ortaokulu, Orgeneral Halil Sözer Ortaokulu ve Plevne Özel İdare Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerinden 247 öğrenci ile 17 öğretmenimiz katılmaktadır.


Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.