ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yerleştirilmesi

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "İhtiyaç ve norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri" başlıklı 53´üncü maddesi (1,2,3,4,5) fıkralarında yer alan hükümler gereğince; Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin 9´uncu maddesinin son fıkrası hükmününde dikkate alınarak ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin,  "Eğitim kurumunun ya da bölümün/eğitim kurumunda uygulanmakta olan mesleki ve teknik eğitim alanının kapanması, program değişikliği, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararıyla ders/alan kaldırılması ya da norm kadro esasları gereğince yapılacak düzenlemeler sonucu öğretmen fazlalığı oluşması hâlinde; eğitim kurumunun ya da bölümün kapatılması veya program değişikliği sonucunda bu eğitim kurumlarında görevli öğretmenler, yeni eğitim kurumu açılarak öğrencilerin taşınması hâlinde bu eğitim kurumlarına, öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan eğitim kurumlarında ya da bölümlerde görevli olanlar öğretmenler ile Öğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalan öğretmenler, (Anasınıfı Rehber Öğretmenleri dahil)",özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarında 4 (dört) yıllık görev süresini dolduran ve görev süresi uzatılmayacak öğretmenler ile 8 (sekiz) yıllık görev süresini dolduran öğretmenlerin alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına başvuruları 31/01/2017 tarihi mesai bitimine kadar alınacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken; Öğretmenin branşında açık norm kadro bulunması hâlinde öncelikle görev yaptığı ilçe içerisindeki okul/kurumlara tercih önceliği vermesi gerekmektedir. Tercihler İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince incelenecektir.

Not: Başvuruda bulunacak öğretmenler, ekte yer alan formu doldurarak öncelikle kurumuna daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne onaylattıktan sonra son başvuru tarihine kadar Müdürlüğümüze elden teslim edeceklerdir.

Not: Öğretmenlerin şahsen başvuru yapmaları esas olmakla birlikte, görevli oldukları il/ilçe dışında bulunan öğretmenler, tercih formunu imzaladıktan sonra e-posta,  faks gibi uygun iletişim araçlarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğüne süresi içinde ulaştırarak onaylanmasını isteyebilecektir. Yöneticiler bu başvuruları süresi içinde  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne onaylattıktan sonra son başvuru tarihine kadar Müdürlüğümüze elden teslim edeceklerdir.

 

Ekteki liste bilgi amaçlı olup, yargı kararı, hizmetin gereği (soruşturma) ile açık gösterilen okul/kurumlara atama yapılabileceği için liste değişiklik gösterebilir. Bu nedenle başvuru süresinin son gününe kadar duyurular takip edilmelidir. Bu sebeble tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen öğretmenler Müdürlüğümüze (İnsan Kaynakları (Atama)) başvurabilir.EKLER:

1-Okul/Kurum Listesi

2-Form

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.