ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Haydi Sende Oyna Etwinning Projesi Ortakları Eskişehirde Buluştu

Haydi Sende Oyna Etwinning Projesi Ortakları Eskişehirde Buluştu

Adalet İlkokulunda bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan "Haydi Sende Oyna" projesi, projenin eTwinning platformuna taşınması sayesinde kısa sürede tüm ülkemize yayıldı. Ülkemizin çeşitli illerinden 400 öğretmenin projeye dahil olmasıyla , "Haydi Sen de Oyna" projesi bir iyilik hareketine dönüştü.

Projeye katılan öğretmenler okullarında birer adet oyuncak kumbarası oluşturdu. Öğrenciler oyuncaklarını tanımadığı bir arkadaşına hediye etmek amacıyla kumbaraya attı. Kumbara dolduğunda ise, bu oyuncaklar daha önce hiç oyuncağı olmayan çocuklara gönderildi. Bu proje sayesinde öğrencilere paylaşma, yardımlaşma, dayanışma, empati gibi değerler kazandırıldı.

Projenin kurucularından Adalet İlkokulu sınıf öğretmeni proje koordinatörü Erdem İpek, "Bu projenin amacı çocuk hakları arasında yer alan oyun hakkına hizmet etmektir. Maalesef ülkemizde oyuncaksız büyüyen çocuklarımız mevcut, bu çocuklar bir oyuncağa sahip olamadığı için değersizlik hissi ile büyüyorlar. Bu durum uzun yıllar içlerinde bir uhde olarak kalabiliyor." dedi. Adalet ilkokulu İngilizce öğretmeni ve proje kurucusu Ahmet Göven, "Evlerde kullanılmadan bekleyen birçok oyuncak var. Bu oyuncakları oyuncaksız çocuklar ile buluşturarak ülkemizdeki oyuncak israfını önlemeye çalıştık." dedi. Her iki öğretmen de böyle bir projeyi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Adalet İlkokulu Müdürü İbrahim Şahin "Kasım ayında başlayan projemiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı haftasında tamamlandı. Proje kapsamında on binlerce oyuncak ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıldı." dedi.

Projenin final toplantısı Eskişehir´de gerçekleştirildi. "Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım" sloganıyla ülkemizin dört bir yanından Eskişehir´e gelen öğretmenler Eskişehir Adalet İlkokulundaki toplantıya katıldılar. Bu güzel buluşmaya teşrif eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt proje ortağı olan tüm öğretmenleri tebrik ederek, bu tarz projelerin ilimizde artarak devamını diledi.

Toplantı sonrası, gelen misafirlere Eskişehir gezisi yaptırıldı. Günün akşamında ise gelen misafirler onuruna İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından akşam yemeği düzenlendi. Öğretmenler böyle güzel bir projede yer aldıkları için mutluluklarını dile getirdiler. Gösterilen misafirperverlik için teşekkür ettiler.

Proje koordinatörü Erdem İpek ve Okul Müdürü İbrahim Şahin proje bitiminde katkı ve desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT´a ve eTwinning İl Koordinatörü´ne teşekkür plaketi sundular.

 08-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-2019

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.