ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Mesleki Eğitim Protokolü İmzalandı

Hayat Boyu Mesleki Eğitim Protokolü İmzalandı

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eskişehir Yeni Ufuklar Derneği arasında Hayat Boyu Mesleki Eğitim Protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve Dernek Başkanı Osman Anıl tarafından imzalanan protokol ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde okuyan öğrencilere iş bulma, cv hazırlama, girişimcilik eğitimleri yaptırma, öğrencilere burs vererek destek olma, çalışanların niteliklerini arttırmak, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi, işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü yetiştirmek ve değişik iş alanlarında ihtiyaç duyulan meslek dallarına yönelik her türlü meslek kursları açmak hedeflenmektedir.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlerinin de hazır bulunduğu protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, protokol kapsamında, okul ve kurumlarda görevli öğretmenlere seminerler düzenleneceğini, öğrencilerin işletmelerde mesleki eğitim yapmaları için iş yeri bulunmasına yardımcı olunacağını, öğrencilerin mezuniyetleri sonrasında istihdamlarına yönelik çalışmalar yapacaklarını ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumların bünyesinde bulunan çeşitli kurslar açacaklarını aktardı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, Ülkemizin yaşadığı coğrafyada mesleki eğitimin tarih boyunca büyük önem arz ettiğini ve ülkemizin 2023 hedeflerine ancak nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimle ulaşabileceğini ifade etti.

Dernek Başkanı ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Anıl; “Bundan sonraki süreçte mesleki eğitimi, eğitimin lokomotifi kılabilmek hususunda büyük bir azim içindeyiz. Bizim için mesleki ve teknik eğitim çok önemli ve elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz.” dedi.

24-02-201724-02-201724-02-201724-02-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.