ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Hasta Kabul” Kursunu Tamamlayan Kursiyerler Sertifikalarını Aldı

“Hasta Kabul” Kursunu Tamamlayan Kursiyerler Sertifikalarını Aldı

Nafiye-Hüseyin Küçükoğlu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün düzenlediği “Hasta Kabul” kursunu tamamlayan 40 kadın kursiyer sertifikalarını törenle aldı.

Törene; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, İl Milli Eğitim Müdür vekili Ramazan Kutlay ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Bakan Gürcan, "Burada bulunuşumuzun esas sebebi hasta ve yaşlı kursunu bitirmiş 40 kadın kursiyerimize sertifika vermek. Bu konu bizim için oldukça önemli. Biz hep aile işlevlerini aile içinde sosyalleşmeyle sağlarız. Bunu da bir toplumsal edinim diye gösteririz. Ama bugün biliyoruz ki birçok alanın kendi alanında özel bilgi, beceri ve donanımlara ihtiyacı vardır. Özellikle yaşlı bakım dediğimiz alan geleceğin belki de meslek formasyonu noktasında bir anlam taşıyor" dedi.

Kursiyerlerin bu güzel ve anlamlı gününde programı onurlandıran Bakan Gürcan’a teşekkür eden Vali Tuna ise, devlet olarak amaçlarının insanımıza nitelik kazandırmak olduğunu söyledi. İyi bir meslek sahibi olabilmek için kaliteli eğitim verilmesi gerektiğini savunan Vali Tuna, değişik vasıflar kazandırılması noktasında, devletin önemli bir hizmet yaptığını bildirdi.

Konuşmaların ardından Bakan Gürcan ve Vali Tuna kursiyerlere sertifikalarını takdim etti. Sertifika töreni sunulan ikramın ardından sona erdi.  


Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.