ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜNCEL!-İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yerleştirilmesi

Bakanlığımız 19/09/2016 tarih ve 9853896 sayılı "İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenler" konulu genelgesi gereğince; Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "İhtiyaç ve norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri" başlıklı 53´üncü maddesi kapsamında; Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin 9´uncu maddesinin son fıkrası hükmününde dikkate alınarak ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler ile özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarında dört ve sekiz yılını dolduran öğretmenlerden alanlarında öğretmen ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına atanmak üzere başvuruları 23/09/2016 tarihine kadar alınacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken; Öğretmenin branşında açık norm kadro bulunması hâlinde öncelikle görev yaptığı ilçe içerisindeki okul/kurumlara tercih önceliği vermesi gerekmektedir. Tercihler İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince incelenecektir.

Not:Başvuruda bulunacak öğretmenler, ekte yer alan formu doldurarak öncelikle kurumuna daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne onaylattıktan sonra son başvuru tarihine kadar Müdürlüğümüze elden teslim edeceklerdir.

Not:Söz konusu genelge gereği;  Başvuruda bulunan öğretmenlerden herhangi bir okul/kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların veya tercihlerinden birine atanamayanların görev yerleri il içerisinde resen belirlenecektir.


Not: Bakanlığımızca Ekim ayında Norm güncellemeleri yapılcağından, Ekteki liste bilgi amaçlı olup, Okul/Kurum Müdürlüklerince tutanak altına alınarak Norm ve İhtiyaç fazlası Öğretmenler belirlenirken fiili durum gözönünde bulundurulacaktır. Bu nedenle liste değişim gösterebilir. Bilgilerinizi..


EKLER:

1-Okul/Kurum Listesi

2-Form

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.