ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gençlerle Kariyer Sohbetleri Projesi” Fatih Fen Lisesi’nde Düzenlendi

“Gençlerle Kariyer Sohbetleri Projesi” Fatih Fen Lisesi’nde Düzenlendi

Vali Güngör Azim Tuna’nın himayelerinde, Eskişehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliği kapsamında, Fatih Fen Lisesi öğrencilerine ders verildi.

Programa; Vali Güngör Azim Tuna, Garnizon Komutanlığını Temsilen Hv. Plt. Tümg. Mehmet Özlü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin katıldı.

12-D sınıfı öğrencilerine ders veren Vali Tuna, devleti temsil eden idare amirlerinin halkın sorunlarıyla yakından ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Öğrencilerin okumayı alışkanlık haline getirmesini isteyen Vali Tuna, öğrencilerden gelecekte kendi hedefledikleri işi yapmalarını diledi. Hedefledikleri geleceğin peşinde koşmaları halinde vatana ve millet daha faydalı bir insan olacaklarını dile getiren Vali Tuna, mesleki eğitimin önemine dikkat çekti.

Öğrencilere gelecek hayatları ile ilgili çeşitli nasihatler veren Vali Tuna, “Büyüklerinizi her zaman sayın ve sevin. Arkadaşlarınızın haklarına saygılı olun.  Bulunduğunuz bölgede yaşayan insanları iyi tanıyın” dedi.

“Çok çalıştığınız zaman başarı zaten kendiliğinden gelecektir” diyen Vali Tuna, “Hedefinize ulaşmak için sadece çok çalışmak yeterli olacaktır. İyi bir meslek sahibi ve iyi bir kariyer yapmanız, bu vatana ve bu topluma büyük fayda sağlayacaktır. Bende, bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak, faydalı insanlar olarak yetişmenizi temenni ediyorum” diye konuştu.

Dersin sonunda öğrencilerin sorduğu soruları içtenlikle yanıtlayan Vali Tuna, kendini dikkatle dinleyen öğrencilere teşekkür etti.

16-12-201516-12-201516-12-201516-12-2015

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.