ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Genç Bilginler” Öğrenci Bilim Etkinlikleri

“Genç Bilginler” Öğrenci Bilim Etkinlikleri

“Genç Bilginler” Öğrenci Bilim Etkinlikleri kapsamında Din Öğretimin Şube Müdürü Mustafa Özdemir başkanlığında Ar-Ge Birimi Proje Uzmanı Fatma Zehra Doğan tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları müdürlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bakanlığımız Din Genel Müdürlüğü Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal gelişimlerine sağlamak amacıyla ‘’Genç Bilginler” Öğrenci Bilim Etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda; öğrencilerimizin fen ve sosyal bilimler alanında öne çıkan bilimsel gelişmeleri öğrenmelerine; insanlığın ortak bilgi birikiminin nasıl bir değişime uğradığını analiz etmelerine, bilimsel ve teknik araştırmalara ve çalışmalara ilgi duymalarına, değişen ve dönüşen dünya şartlarını göz önünde bulundurarak okuyan, düşünen, yorumlayan, araştıran ve sorgulayan, uluslararası düzeyde akranları ile rekabet edecek seviyede bilgi ve becerilerle donanmış, bilimin ve hikmetin yolundan giden, geleceğin dünyasında aktif rol alabilecek yenilikçi ve dinamik bireylerin yetişmesine, eğitim ve öğretimin standart ve kalitesinin ulusal ve küresel düzeyde yükselmesine katkı sağlamak; yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenen bilimsel, akademik, teknolojik, proje çalışmaları, yarışmalar ve etkinliklere öğrencilerin katılımlarının sağlanması amacıyla “Genç Bilginler” Öğrenci Bilim Etkinlikleri hazırlanmıştır. 

 24-03-201724-03-201724-03-201724-03-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.