ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gelenek Bozulmadı... Eskişehir Okulları TEKNOFEST Karadeniz 2022'den 5 Ödülle Döndü

Gelenek Bozulmadı... Eskişehir Okulları TEKNOFEST Karadeniz 2022'den 5 Ödülle Döndü

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen, Türkiye'nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek festivale Eskişehir'den katılan okullarımız damga vurdu.

Ülkemizde millî teknolojinin geliştirilmesi konusunda önemli görevler üstlenen kurum ile kuruluşların paydaşlığında düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST'e katılma başarısı gösteren öğrencilerimiz, önemli başarı hikâyeleri yazmaya devam ediyorlar.

Samsun-Çarşamba Havalimanı'nda düzenlenen TÜBİTAK'ın paydaşı olduğu TEKNOFEST KARADENİZ 2022, görkemli bir kapanış töreniyle sona erdi. Törende 600 binden fazla yarışmacının başvurduğu yarışmalarda birinci, ikinci ve üçüncü olanlar ödüllerini aldı. TÜBİTAK yarışmalarında derece alanlara ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal takdim etti.

İlimiz okul takımları 5 ödül alarak büyük sevinç yaşadılar. Okullarımızdan; Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Royal Jelly takımı Tarım Teknolojileri alanında Türkiye birincisi, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi SİMURG takımı, Sabit Kanat Performans alanında Türkiye birincisi, Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı, Liseler Arası Kutup Araştırmaları yarışmasında Fiziki Bilimler Alanında Türkiye ikincisi, Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ATMACA - T26 takımı, Uluslararası serbest görev İnsansız Hava Araçları yarışmasında Türkiye üçüncüsü, Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi model uçak kulübü Eren Bülbül takımı, Liseler Arası İnsansız Hava Araçları sabit kanat performans yarışmasında Türkiye üçüncüsü olmayı başardı.

Eğitim anlayışımız ile öğrencilerinin vizyonunu geliştirmeyi sürdürdüklerine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, "Öğrencilerimizi teknolojiyi kullanan değil üreten bireyler olarak yetişiyoruz. Öğrencilerimizi geleceğin liderleri olarak görüyoruz. Öğrencilerimizin Samsun'da elde ettikleri bu başarılar hepimizi gururlandırdı. Her geçen gün okul ve kurumlarımızdan, öğretmen ve öğrencilerimizden artan bir ilgi ile bilimsel projelerde daha fazla yer alma çabasında olacağız. Bu doğrultuda projeler üreten, emek ve gayretlerini ortaya koyan danışman öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve bu başarıda emeği geçen yöneticilerimizi tebrik ediyor, ilimize yaşattıkları gurur için teşekkür ediyorum." dedi.

05-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.