ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FAME - FATIH MEETS MEDIACOMPETENCE@PRIMARY 4-5 Haziran 2015-ESOGÜ

FAME - FATIH MEETS MEDIACOMPETENCE@PRIMARY 4-5 Haziran 2015-ESOGÜ

FAME - FATIH MEETS MEDIACOMPETENCE@PRIMARY

2013-1-DE3-COM13-35845-2

(045June 2015)

Final Conference 

Avrupa Komisyonu ve Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ( www.ua.gov.tr) tarafından hibe desteği sağlanan ve Müdürlüğümüz ile Almanya Rheinland-Pfalz Eyaleti- Frankfurt-Kaiserslautern Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "FaMe-Fatih Meets Mediacompetence@Primary isimli Comenius Bölgesel Ortaklıkları kapsamında,  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi´nin Kongre merkezi’nde ” Dil Eğitiminde ICT Kullanımı"  isimli Uluslararası Final Konferansı  ile gerçekleştirilecektir.

 

Bu projenin amacı, iki ülkenin proje ortaklarıyla FATIH ve MECAP projeleri kapsamında karşılaştırmalar yapmak bu bağlamda ülkelerin zayıf ve güçlü yönlerini belirleyerek karşılıklı etkileşim yaratarak iyi örneklerin paylaşımını sağlamaktır. Ayrıca, ana dili ve yabancı dil öğretimine ilişkin e- öğrenme içeriklerinin hazırlanması projenin amaçları arasındadır. Bu amaçlara ulaşabilmek için; eğitime ilişkin yönetimsel sorumluluklar, okul sistemleri, öğretmen ve yöneticilerin çalışma saatleri ve ücretleri, bilgi teknolojilerine ilişkin öğretim stratejileri, öğretim programları, sınıf yönetimi boyutları karşılaştırılacaktır. Ana dili ve yabancı dil öğretimine ilişkin e-öğrenme materyalleri paylaşılacak ve bu uygulamalar öğretmen görüşlerine göre değerlendirilecektir. Bu değerlendirme için projenin başında ve sonunda iki ülke okullarında görevli öğretmenlerin görüşleri açık uçlu sorular yoluyla toplanıp analiz edilecektir. Proje bitiminde aynı sorular proje kapsamındaki öğretmenlere tekrar verilecek ve elde edilen veriler betimsel analiz yöntemiyle değerlendirilecektir.  

 

Program içeriği için TIKLAYINIZ.....

Katılımcı listesi için TIKLAYINIZ.....

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.