ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim Gören Öğrencilerin Karneleri Verildi.

Evde Eğitim Gören Öğrencilerin Karneleri Verildi.

 

Vali Azmi Çelik ve eşi Emel Çelik ile İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve eşi Nuray Özen, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle evde eğitim gören Selin Nur Özen’in ve Elif Sultan Karabayır’ın 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı birinci dönem karnelerini verdi.

İlk olarak Gökmeydan Mahallesi’nde oturan Selin Nur Özen’in karnesini veren Vali Çelik ve eşi Emel Çelik, birinci dönemi takdir ile bitiren öğrenciye çeşitli hediyeler verdi. Selin Nur Özen’in sabah okulda öğleden sonra ise evde ikili eğitim aldığını öğrenen Vali Çelik, “Öğrencilerimizin iyi bir eğitim almalarını sağlamak için devlet olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımıza büyük bir değer veriyor, iyi bir eğitim almalarını önemsiyoruz. Devletimizin önem verdiği projeler arasında olan “Evde Eğitim” programı, her ne koşulda olursa olsun çocuklarımıza güzel bir hizmet sunmaktadır. Çocuklarımız, bizim en değerli ve kıymetli birer parçamızdır” dedi.

Müzik dinlemeyi ve kitap okumayı çok sevdiğini söyleyen öğrenci Selin Nur Özen de, kendisine eğitim veren bütün öğretmenlerine teşekkür etti. İyi bir eğitim alarak ileriki hayatta insanlığa faydalı bir insan olmak istediğini dile getiren öğrenci Özen, Vali Çelik ve eşi Emel Çelik’e, İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve eşi Nuray Özen´e kendisine bu güzel anı yaşattığı için teşekkür etti.

Daha sonra, doğuştan ´Epidermolysis Bullosa (EB)´ adlı deri hastası olan ve sürekli vücudunda yaralar oluşan Elif Sultan Karabayır’ın karnesini de vermek üzere Emek Mahallesi’ndeki evine geçildi.

Babası Osman Karabayır’dan Elif’in hastalığı hakkında bilgiler alan Vali Çelik ve eşi Emel Çelik, karne hediyesi olarak öğrenci Karabayır’a çeşitli hediyeler verdi. Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu evde eğitim sisteminin çocukların gelişmesine ve sosyal hayatın içerisinde olmasına büyük katkı sağladığını hatırlatan Vali Çelik, “Elif’in tedavisi ve eğitimi ile yakından ilgileniyoruz. Elif, hep güler yüzlü cana yakın bir kızımız. Hastalığı nedeniyle okula gidemiyor ama karnesini biz ona getirdik. Başarılarının devamını diliyor, gelecek hayatında hep mutlu olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

İngilizce öğretmenliğinin idealleri arasında olduğunu aktaran Elif Sultan Karabayır bu güzel anı yaşatan herkese teşekkür etti.

 

 

20-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-2017

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.