ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESOGÜ ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Eğitim ve Sosyal Faaliyetler İşbirliği Protokolü İmzalandı

ESOGÜ ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Eğitim ve Sosyal Faaliyetler İşbirliği Protokolü İmzalandı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Eğitim ve Sosyal Faaliyetler İşbirliği Protokolü” imzalandı. Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen protokol imza töreninde protokole, taraflar adına ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen imza koydu.  

Törende konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, yerel üniversite olmanın en önemli kriterlerinden birinin üniversitenin çevresiyle işbirliği yapması ve bilim, kültür, sanat alanlarında etrafına ışık saçması olduğunu söyledi. Üniversite olarak kendilerinin de bu misyonun bir parçası olarak ESOGÜ Kapalı Yüzme Havuzu’ndan civar semtlerdeki ilköğretim öğrencilerini faydalandırmak istediklerini dile getiren Prof. Dr. Hasan Gönen, protokolün hazırlanması ve hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, protokolün 17 okul ve yaklaşık 13.000 öğrenciyi kapsayan bir hinterlandı olduğunu belirterek, bir tane öğrencinin bile burada yüzmeyi ustalarından öğrenecek olmasının ve spora ilgi uyandırılacak olmasının kendileri için önemli bir kazanç olduğunu söyledi. Her konuda olduğu gibi bu konuda da ESOGÜ’nün desteğini görmenin kendilerini mutlu ettiğini belirten Necmi Özen, emeği geçen ve destek olan herkese Prof. Dr. Hasan Gönen’in şahsında teşekkür etti ve protokolün hayırlı olmasını diledi.  

Protokol Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzundaki uygun saatler değerlendirilerek, Eskişehir il sınırları içerisinde ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi çevresinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı seçilmiş Temel Eğitim okullarında (İlkokul-Ortaokul) maddi yetersizlikler sebebiyle yüzme sporu yapamayan öğrencileri yüzme sporuna teşvik etmeyi, öğrencilere spor bilincini kazandırarak yüzme sporuna yönelimlerini artırmayı, sporcu disiplinini kazandırmayı, kişilik yapılarını tespit ederek özgüvenlerini artırmayı, sosyalleşmelerini sağlamayı, fiziksel etkinlik anlamında farkındalık yaratmayı, olumsuz tutum ve davranışları bilinçlendirerek yok etmeyi, sağlıklı bireylerin spor bilinciyle yetiştiğini tanımlayarak bu yönde gelişim sağlamayı hedefliyor.

14-04-201614-04-201614-04-201614-04-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.