ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehirli Liseliler Aydınlarını Tanıyor: “Mustafa Kutlu”-“Mustafa Ruhi Şirin”

Eskişehirli Liseliler Aydınlarını Tanıyor: “Mustafa Kutlu”-“Mustafa Ruhi Şirin”

Eskişehir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tiryakizade Okuma Kulübü tarafından ortaklaşa hazırlanan “Eskişehirli Liseler Aydınlarını Tanıyor” projesi kapsamında gerçekleştirilen sempozyum Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin katkılarıyla, Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi Salonu’nda yapıldı.

Programa; Vali Güngör Azim Tuna, Odunpazarı Kaymakamı A. Selim Parlar, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Projenin uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Tuna,  her işte olduğu gibi bu projede de birilerinin emeğinin ve fedakârlığının fazla olduğunu söyledi. Okuyan insanın her zaman bilgi seviyesini arttıracağı kaydeden Vali Tuna, “Ülkemizin gelecekte iyi yerlere gelmesi için çok okuyup bilgili olmalıyız. Bu aydınlarımız bizim aydınlarımız, yerli ve milli. Bize ait olan aydınlarımızın düşünceleri bizim için çok önemli. Bizler özümüzü ve milli değerlerimizi kaybetmemeliyiz. Geleceğimizi temsil edecek insanlara karşı sorumluluğumuz var” dedi.

Konuşmanın ardından oturum başkanlığını Yrd. Doç. Dr. Hilmi Demiral’ın yaptığı sempozyumda, öğrenciler Mustafa Kutlu’nun ve Mustafa Ruhi Şirin’in hayatını ve düşüncelerini anlattı.

15-04-201615-04-201615-04-201615-04-201615-04-201615-04-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.