ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir’de Öğretmen Yazarların Sayısı Artıyor

Eskişehir’de Öğretmen Yazarların Sayısı Artıyor

Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Avcı, kendi kaleme aldığı “Eğitimde Mutlak Başarı Yolları” adlı kitabını tanıtmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’i makamında ziyaret etti.

Kitabına ilişkin açıklamalarda bulunan Avcı, eğitimin yılların emeği olduğuna dikkat çekerek, emeğin ise mutlak tecrübe gerektiren bir oluşum olduğunu kaydetti. "Yıllarını eğitimin ileriye ve aydınlığa ulaşmasına adayan bir yürekten, tüm eğitmenlere ve öğrencilere örnek teşkil edecek bir eser" diyen Avcı, "Bilinmelidir ki günümüzde en büyük eksiklik, var olan bilgileri beyinlere depolamaktır. Hâlbuki eğitimde asil olan bilgiyi depolamak değil, bilgiyi bulma yollarını öğreterek, beyinlerde ebediyen kalacak şekilde yer vermektir. Bilgi ise kişiyi mutlak şekilde başarıya götüren en büyük etkendir. Pusula başarıda önemlidir, “benimde başarıya ulaşmam lazım ama etrafımda bir kılavuzum yok”, diyorsanız artık kılavuzsuz değilsiniz, bu eser sizi başarının zirvesine taşıyacaktır" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; “Başarılı bir insan olmayı herkes ister ama başarıya ulaşmak için adımlarımızı yerinde ve zamanında atmamız ve her adımın hakkını vermemiz gerekir. Ancak o zaman belirlediğimiz hedefe ulaşabiliriz. Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nazmi Avcı’da “Eğitimde Mutlak Başarı Yolları” kitabı ile o hedefe ulaşmaya katkı sağlayacak bir eser ortaya koymuştur.” diyerek eğitime katkılarından dolayı Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Avcı’ya teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

26-02-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.