ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir'de Bir İlk Daha... Engelli Vatandaşlarımıza Milli Eğitim Camiasından Büyük Destek

Eskişehir'de Bir İlk Daha... Engelli Vatandaşlarımıza Milli Eğitim Camiasından Büyük Destek

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, engelli dernek temsilcileriyle bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılım sağlayan dernek başkanlarına ve temsilcilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Töre, engelli dernek başkanları ile özel eğitime ihtiyaç duyulan konularda yapılacak çalışmalarda bilgi alışverişinde bulundu. Engelli dernek temsilcilerinin talep ve önerilerini dinleyen İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eskişehir'in özel eğitim alanında model bir il olduğunu belirterek toplantıların belirli aralıklarla tekrarlanacağını belirtti.

Engelli derneklerinin toplumsal dayanışmaya ve paylaşmaya büyük katkıları olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Engellilerimizin yaşamlarına engel olan engelleri aşmak ve rahat bir hayat sürmelerini sağlamak için yapılan çalışmalarla ilgili Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yakından ilgileniyor ve destekliyoruz. Bizler engelli vatandaşlarımızın her türlü sorunlarıyla yakından ilgilenip onların rahat bir yaşam sürmeleri için elimizden gelen gayreti göstereceğiz." dedi.

Engelli dernek temsilcilerinin, kullanmış oldukları akülü ve elektrikli araçların tamir ve bakımlarının yaptırılacak yerlerin sınırlı ve maliyetli olduğunu ifade etmelerinin üzerine toplantıya davet edilen Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlhan Özata, araçların bakım ve tamirat işlerinin okullarında yapılabileceğini, Eskişehir'deki engelli vatandaşlara hizmet etmeyi bir borç bildiklerini dile getirerek okul bünyesinde bu işlerin yapılabilmesi için bir atölye kuracaklarının sözünü verdi. İlerleyen süreçte hedeflerinin kendi markaları ile akülü araç üretmek olduğunu ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Sayın Valimiz Erol Ayyıldız'ın himayelerinde kurulacak atölyenin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde açılması için çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Engelli derneklerin başkan ve temsilcileri ise, gösterdiği yakın ilgi ve desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'ye teşekkür ettiler. 

21-10-202221-10-202221-10-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.