ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eskişehir, Özel Eğitimde Marka Şehir"İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, okul ve kurum ziyaretleri kapsamında İbrahim Kurşungöz Rehberlik ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

İbrahim Kurşungöz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mutlu Cantaş'tan kurumun eğitim öğretim durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre sonrasında öğretmenlerle bir araya geldi.

Eskişehir'in özel eğitimde marka bir şehir olduğunu, bu yüzden özel eğitime ayrı önem verilmesi gerektiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre: "Milli Eğitim Bakanlığımız özel eğitim alanında çok büyük yatırımlar ve çalışmalar yapmaktadır. Dolayısıyla Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine çok önemli görevler düşmektedir. İlimizde eğitime verilen büyük önem ve okullara verilen destek, bu başarının temel taşlarından birini oluşturmaktadır. İl yöneticilerinin, okul yönetimlerinin, öğretmen, öğrenci ve velilerin işbirliği ile eğitimde elde edilen başarıların yanı sıra sosyal, sanatsal ve sportif alanlarda da önemli başarılara ulaşılmıştır. Yakalan başarılarda tüm paydaşların katkısının olduğu görülmektedir. Öğrencilerin gayreti, öğretmenlerin özverili çalışması, velilerin bilinçli olması ve kamu kurum ve kuruluşların desteği ile Eskişehir eğitimin her alanında Türkiye'nin marka şehri olarak anılmaya devam edecektir." dedi.

Merkez Müdürü Mutlu Cantaş'ta gerçekleştirdikleri faaliyet hakkında bilgi verdi.  Öğrencilerine yönelik "Sınav Kaygısı" grupla psikolojik danışma  çalışmasının başladığını ifade eden Cantaş, "Yaptığımız bu çalışma ile öğrencilerin sınavlara yönelik ortaya çıkan zihinsel, duygusal, fiziksel ve davranışsal tepkilerini yönetmeyi hedefledik. Ayrıca grupla psikolojik danışma dışında sınav kaygısına yönelik sınıf rehberlik etkinlikleri, öğretmen ve velilere yönelik de müşavirlik hizmetleri  gerçekleştirilmektedir." dedi.

"Çocuk Odaklı Çalışan Kurumlarla İşbirliğini Güçlendirme" projesinin de başarılı bir şekilde yürütüldüğünü aktaran Cantaş, sorumluluk bölgesinde bulunan okulların rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlarına yönelik konuya ilişkin eğitimlerin de devam ettiğini bildirdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Pervin Töre, ilimizde eğitim çıtasını yükseltecek her türlü projeye destek vermeye hazır olduklarını ifade ederek, öğretmenlere ve kurum yöneticilerine başarılar diledi. 

 

30-12-202230-12-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.