ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir, Okul Web Sitelerinin Etkin Kullanımında Türkiye 2’ncisi Oldu

Eskişehir, Okul Web Sitelerinin Etkin Kullanımında Türkiye 2’ncisi Oldu

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okul ve kurumlar tarafından Okul Web Sitesi Yönetim Paneli kullanılmaktadır. Özellikle güvenlik ile ilgili yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler nedeniyle okul web sayfalarının bakanlık sunucularında barındırılması zorunlu kılınmıştır. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okulların kurumsallaşması adına ortak tasarım çalışması yapılmıştır. Sistemde, Türkiye çapında 53.931 kurumun web sitesi bulunmaktadır.

Bakanlığımız tarafından okul web sitelerinin etkin kullanım oranlarına yönelik çalışma yapılmış ve Eskişehir, okul ve kurum web sitelerinin etkin kullanımında Türkiye 2’ncisi olarak eğitime gösterilen ilgiyi bir kez daha kanıtlamıştır.

Sıralamada, İstanbul 1’nci, Eskişehir 2’nci, Ankara 3’ncü, Karabük 4’ncü, Çanakkale 5’nci sırada yer almıştır.

İlimiz okullarından Şehit Hasan Önal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi web sitesi, 53.931 kurumun yer aldığı sıralamada ilk 100’e girerek 65’nci olmuştur.

İlimiz okul ve kurumlarının web sitelerinin etkin olarak kullanılmasının ve web sitelerinin öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz tarafından yoğun bir şekilde takip edilmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, okul web sitelerinin içeriklerinin bütün öğrenci, öğretmen ve velilere hitap edecek şekilde hem zengin hem de her türlü zararlı bilgi ve verilere karşı kontrollü olması için gerekli takipleri gerçekleştirdiklerini ifade etti.

26-08-201726-08-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.