ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Matematik Seferberliği Paneli Düzenlendi

Eskişehir Matematik Seferberliği Paneli Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığımızın başlatmış olduğu "Matematik Seferberliği" kapsamında Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültelerinde görev yapan akademisyenler ile ilimizde bulunan sınıf öğretmenleri ve matematik öğretmenlerimizin katılımlarıyla Eskişehir Matematik Seferberliği Paneli düzenledi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen panele Vali Yardımcısı Akın Ağca, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Demiral, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Sertsöz, akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

"Matematik Seferberliği" kapsamında matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerileriyle desteklemek ve kolaylaştırmak amaçlanmaktadır. Öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak, matematik dersinde ve yaşamlarında gerekli becerileri anlamlandırarak öğrenip kullanabilmelerini sağlamak hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda öncelikle sınıf öğretmenleri ve matematik öğretmenlerimizin daha sonra da diğer öğretmenlerimizin; seferberliğin içeriği hakkındaki bilgilerini artırmak, bilgilerini öğrencilere yansıtarak eğitimde fırsat eşitliğine de katkı sağlamak planlanmaktadır.

Panelde konuşan Vali Yardımcısı Akın Ağca, Eskişehir'in eğitimde önemli bir noktada olduğunu, öğretmenlerin ve öğrencilerin gelişmelere açık olduğunu yapılan bu tür çalışmalarla farkındalığının daha da arttığını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Matematik seferberliğinin, ülkemizin geleceği için çok önemli bir kırılma noktası olacağını, seferberlik kapsamında oluşturulabilecek nitelikli öğrenme ortamları, etkinlikler ve deneyimler üzerine konuşulacağını, bu panelden sonra öğrencilerin hayatına dokunmanın daha etkili olacağını belirtti. Seferberlik kapsamında Odunpazarı ilçemizde bir matematik köyü açılacağını, bazı okullarımızda öğrencilerimizin matematiksel kavramları somutlaştırabilmelerine yönelik matematik sınıfları ve matematik koridorları açılmaya başlandığını aktardı. Ekim ayında da ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde öğretmenlerimize yönelik bir çalıştay planlandığını belirtti.

Konuşmaların ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Kürşat Yenilmez, Dr. Öğr. Üyesi Emre Ev Çimen, Anadolu Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Abdülkadir Erdoğan, Prof. Dr. Nilüfer Köse ve TOBB Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ömer Garan tarafından sunum gerçekleştirildi.

Panel katılımcılara verilen katılım ve teşekkür belgesinin takdimi ile son buldu.

22-07-202222-07-202222-07-202222-07-202222-07-202222-07-202222-07-202222-07-202222-07-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.