ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Matematik Günleri" Mesleki Gelişim Seminerlerinin Kapanışı Gerçekleştirildi.

"Matematik Seferberliği" kapsamında ilimizde 10-11 Ekim 2022 tarihlerinde "Eskişehir Matematik Günleri" Mesleki Gelişim Seminerleri ikinci gün oturumları tamamlanarak kapanışı gerçekleştirildi.
Eskişehir Matematik Günleri

"Matematik Seferberliği" kapsamında Müdürlüğümüz ve Üniversitelerin iş birliği ile ilimizde 10-11 Ekim 2022 tarihlerinde "Eskişehir Matematik Günleri" Mesleki Gelişim Seminerleri düzenlendi.

Seminerlerde;

  • Düzey Matematiksel Etkinliklerin Sınıf İçinde Uygulanması
  • Uzamsal Düşünme ve Görselleştirme
  • Matematiksel Modelleme
  • Okuryazarlığı Çerçevesinde Problem Analizi
  • Matematik Kavramların Kökeninden Öğrenmek
  • Elementlerindeki Çizim Problemlerinin GeoGebra Aracılığıyla Çözümü
  • Hayatımızdaki Matematik
  • Temelli Matematik Problemlerine İletişimsel Perspektiften Bir Bakış
  • Matematik Eğitiminde Biçimlendirici Değerlendirme Uygulamaları
  • Sayı ve Sembol Hissi

 konu başlıklarında akademisyenler tarafından sunumlar yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığınca "her yerde matematik" anlayışıyla hazırlanan Matematik Seferberliği ile soyuttan ziyade özellikle okul öncesinden itibaren eğitimin ilk kademelerinde öğrencilere çok daha somut günlük yaşamlarında karşılaştıkları, aslında matematikle ilişkili olmadığını gördükleri şeyin ne kadar ilişkili olduğunu gösterebilmek ve yaşamla bu bilginin bağını güçlendirmek, eğitimin tüm kademelerinde matematiğin hayat için vazgeçilmez olduğunu, korkulacak bir şey olmadığını, aslında yaşamın kodlarının matematik okuryazarlığı artırıldığı zaman çok daha kolay bir şekilde öğrenilebileceğini öğrencilere göstermek amaçlanmaktadır.

Seminerlerde öğretmenlerimizin okullarında matematik dersini somutlaştırarak öğrencilerin analitik düşünme becerilerini geliştirilmesine yönelik etkinliklerin yanı sıra matematik dersinde kullanılan yeni yazılımlar hakkında uygulamalı çalışmalar yapıldı.

Programın sonunda öğretmenlerimize ve akademisyenlere katılım ve teşekkür belgeleri takdim edilerek "Matematik Seferberliği" kapsamında yapılacak çalışmaların artması temennisiyle kapanış gerçekleştirildi.

12-10-202212-10-202213-10-202213-10-202213-10-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.