ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir, Eğitimde ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreninde Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Eskişehir, Eğitimde ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreninde Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Eğitim ve öğretim alanındaki özgün uygulamaların yaygınlaştırılması, kalitesinin artırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında, Türkiye genelinde 3 bin 800 proje başvurusu yapıldı.

2015-2016 eğitim öğretim yılında 4’üncüsü düzenlenen bu projelerin 303 tanesi saha ziyaretine kalmaya hak kazandı. İlimizin de içinde yer aldığı Doğu Marmara Bölgesi’nde saha ziyaretine kalan okul ve kurum projelerinden; birisi bireysel, yedisi kurumsal olmak üzere toplam 8 tanesi bölgesel ödüle layık görüldü.

İlimizden, Cemal Ererdi Anaokulu, Pilot Binbaşı Ali Tekin İlkokulu, Ticaret Borsası İlkokulu, Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Onur Yeşil Ortaokulu ve 1.Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu tarafından hazırlanan “Yap, Yaşa, Keşfet, Atölyeyi Fethet”, “Matematik Atölyesi”, “Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimi”, “Pratik-Al”, “Gençlerle Kariyer Sohbetleri”, “Bir Okul Değişir Bir Dünya Değişir”, “Kültürümle Büyüyorum”, “Biz Bir Aileyiz” projelerinin ödüle layık görüldüğü ödül töreni Süleyman Demirel Kültür Merkezi(SDKM)’de gerçekleşti. Törene; Bursa, Düzce, Eskişehir ve Kocaeli’den ödüle layık görülen çalışmaların İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile başvuru sahipleri katıldı.

 EĞİTİM ANAYASAL HAKTIR

Gerçekleştirilen programda konuşan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sadık Uysal, “Bu ödül töreninin ilimizde yapılmasından onur duyuyorum.  Misafir illerimize de hoş geldiniz diyorum.” dedi.

DÖRDÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİ

Uysal’ın ardından söz alan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Fatih Başak, “İçinde olduğumuz bilgi çağı baş döndürücü yeniliklere sahne olmakta. Kurumların klasik görevlerinden öte gelişen ve yenilikçi organizasyonlar haline gelmesini zorunlu kılmıştır. Değişime ayak uydurmanın yanı sıra değişimi ve yeniliği yönetmek gerekmektedir. Artık bilgi üretmeli ve bunu dışarıya pazarlamalıyız. Eğitim kurumları bu değişimden etkilenmenin yanı sıra bu değişimin yönetiminde etkendir. Bilgiyi üretmeyi öğreten bir konumdadır. Bilgi topumun gerektirdiği bu gelişmeyi sağlamak için yürüttüğümüz faaliyetlerden biri de eğitim öğretim de yenilikçilik ödülleridir. Bunun amacı yeniliklerini üretilmesi ve bunun öğretilmesidir. İlk kez 2011-2012 yılında uygulanan yenilikçilik ödüllerinin dördüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Ödül kategorilerini güncelledik ve geliştirdik. Artık elektronik ortamda işlemlerimizi yapıyoruz.  Yenilikçilik ödülleri amaç değil araçtır” ifadelerine yer verdi.

 ÖDÜL ALANLAR

(Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimi) Eskişehir Tepebaşı Ticaret Borsası İlkokulu

İbrahim Taşdemir, Ömer Nalbant, Berrin Erbaş, Osman Sıtkı Mert

(Matematik Atölyesi) Eskişehir Tepebaşı-Pilot Binbaşı Ali Tekin İlkokulu

İbrahim Şahin, Eyüp Şengül, Muzaffer Özenli, Abdulkadir Erdoğan, Ömer Garan

(Doğa Müzesi) Düzce Merkez Hürriyet Ortaokulu

Ayşe Arslan

(Pratik-Al-Eskişehir Tepebaşı) Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu

Gülin Üstün, Nurettin Nigar, Erol Keskin, Eşref Onur

(Gençlerle Kariyer Sohbetleri) Eskişehir Milli İl Eğitim Müdürlüğü

Barış Hancı Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Göksel Yılmaz, Fatma Zehra Doğan, Nuray Gökçayır

(Bir Okul Değişir Bir Dünya Değişir) Eskişehir Odunpazarı Şehit Onur Yeşil Ortaokulu

Alpaslan Demirdağ, Raşit Veysel, Sedat Çevik, Utku Somer, Elif Öztürk

(Sosyal Beceri Öğretim) Kocaeli Derince Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu

Yıldıray Kılıç

(Güzel Adam Sanat ve Edebiyat Topluluğu) Bursa Osmangazi Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yunus Emre, Kadir Karip, Cahide Özgür, Aslı Kandır, Zehra Karakaş Palacı

30-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.