ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Employment For Independent Life" İsimli Projemiz KA204 Yetişkin Eğitimi Programı Stratejik Ortaklığında Hibe Almaya Hak Kazandı. 

2019 ERASMUS+ teklif çağırısı döneminde Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Valiliği ile birlikte başvurusunu gerçekleştirdiğimiz "Employment For Independent Life" isimli projemiz KA204 Yetişkin Eğitimi Programı Stratejik Ortaklığında hibe almaya hak kazandı.

Proje ile zihin yetersizliği olan bireylerin istihdamına yönelik Avrupa ülkelerine uyumlu bir istihdam modeli geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 140.000 Avroluk hibe alan projede İtalya, Avusturya ve İspanya ortaklarımızla zihin yetersizliği olan yetişkinlerin istihdamında görev alacaklariçin bir eğitim programı geliştirilecektir. Zihin yetersizliği olan bireyler için bir istihdam uygulamasının nasıl olması gerektiği ortaya konarak bir istihdam modeli önerilecektir. 

 Proje, Türkiye ve Avrupa'da zihin yetersizliği olan bireylerin işe yerleştirilme süreçlerinde yaşadığı deneyimler, istatistikler, yasal düzenlemeler, işe yerleştirme süreçleri ve sürdürülebilir istihdam için gerekli olan koşulların oluşturulmasına yönelik hazırlanan eğitim programı istihdam modeline kaynak olma niteliği gösterecektir. 

 

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.