ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Oyunlaştırma ve Eğitimde Kaçış Odaları Uygulamaları Projesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Eğitimde Oyunlaştırma ve Eğitimde Kaçış Odaları Uygulamaları Projesinin Açılışı Gerçekleştirildi

BEBKA 2019 Yılı Teknik Destek Programı Kapsamında "Eğitimde Oyunlaştırma ve Eğitimde Kaçış Odaları Uygulamaları" isimli projemizin açılışı yapıldı.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'na sunulan "Eğitimde Oyunlaştırma ve Eğitimde Kaçış Odaları Uygulamaları " başlıklı projemiz faaliyetlerine başlamıştır.

Cumhuriyet Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen eğitimin açılışında; İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Barış Hancı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Adıyaman, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Önder Ceylan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Doğan Dinçsoy, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Kaya ve ilimiz genelinde okulöncesi, İlkokul ve ortaokul kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

"Eğitimde Oyunlaştırma ve Eğitimde Kaçış Odaları Uygulamaları "eğitimi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Doktor öğretim üyesi Rıdvan Ata ve İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt'ın konuşmalarının yer aldığı açılış programı ile başladı.

17-21 Şubat 2020 tarihleri arasında Cumhuriyet Anadolu Lisesinde toplam 30 saat üzerinden sürecek eğitimler ile farklı ilçe ve kurumlardan 32 öğretmenimize; Oyun ve Oyun Tasarımı Oyun tarihi, psikolojisi ve davranış teoremleri, Sınıfta Oyun Mekanikleri Analizleri, Oyun mekanikleri ile eğitsel oyun tasarımı, uygulanma örnekleri, Dijital Oyunlaştırma Çözümleri ve Oyunlaştırma, Eğitsel oyunlaştırma uygulamaları ve örnekleri, Hikâyelerden yararlanarak oyunlaştırma tasarımları yaratmak, uygulamak, Geleneksel Oyunlar ve Eğitsel Oyunlar, Kutu Oyunları Eğitsel oyun teorisi, sınıf içi eğitsel kutu oyunları uygulamaları ve örnekleri, ders içeriğine uygun eğitsel senaryo yazma, Sınıfta Yaratıcılık ve Eğitsel Kaçış Odası konularında eğitimler verilecektir.

 18-02-202018-02-202018-02-202018-02-2020

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.