ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yöneticileri ile Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Eğitim Yöneticileri ile Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen başkanlığında, Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen Eğitim Yöneticileri Değerlendirme Toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulunarak, eğitim-öğretim faaliyetlerindeki mevcut durumu değerlendirdi.

Bu Hafta Ülkemiz ve Hepimiz İçin Çok Önemli Bir Hafta

Demokratik kanaatimizin ortaya çıkacağı referandum bu hafta gerçekleşecek. Bu referandumda sağlıklı bir karar ortaya konulabilmesi için önemli bir eylem olan oy verme işlemi bizim kurumlarımız da gerçekleşecek. Bütün yönetici ve öğretmen arkadaşlarım, diğer kamu personeli ile beraber halkımızın bu inancının tezahürü olacak seçimini gerçekleştirmek üzere bu hafta görev alacaklar. Camiamızda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için yönetici arkadaşlarımın hassasiyetinin en üst noktada olmasını önemle istirham ediyorum.

Öğretmen Mevcudiyeti Varlığı Olarak En Şanslı İllerden Birisiyiz

Okul öncesi branşında %105, sınıf öğretmeni branşında %109, branş öğretmeni branşında %101 norm kadro karşılama oranımız var. Biz öğretmen fazlası olan bir İl’iz. Öğretmen ihtiyacının karşılanmasının çok ötesinde, ihtiyacının çok üzerinde öğretmene sahip olan bir İliz. Yönetici kadroları konusunda maalesef beklentimiz tam olarak karşılanamıyor. Bunun bazı sosyolojik ve psikolojik nedenleri var. Yoksa bazı çığırtkanların dediği gibi yandaş bulamayışımdan değil, bizim yandaşlık kaygımız yok.

Son 10 Yılda Cumhuriyet Tarihi Boyunca Yapılan Tüm Fiziki Yatırımlar Kadar Yatırım Yapılmıştır

Şu anda dengeli bir dağılımı bugün gerçekleştirsek tam gün eğitim yapan kurumlarımızın sayısı %90’lar civarına çıkacaktır. Bu yıl Allah kısmet ederse Eskişehir’in her noktasında toplam 15 yeni kurumun inşaatını gerçekleştireceğiz. Sayın Bakanımızın ve mensubu bulunduğu Hükümetimizin 2019 yılında Ülke genelinde tam gün eğitime geçeceğiz sözünü Eskişehir’den yürekten desteklediğimizi ve bununla ilgili altyapıyı gerçekleştirdiğimizi göstereceğiz.

Eskişehir Akademik Başarılar Noktasında Belli Bir Çıtayı Yakalamıştır

Başarı tekrarlanırsa başarıdır. Tekrarlanmazsa tesadüftür. Eskişehir akademik başarı noktasında üst sıralarda yerini her zaman koruyan İllerimizden birisi olma özelliğini merkezi sınavlarda sürdürmektedir.

ENAP Projesi Benim İçin Çok Önemli

Eğitimde Niteliği Arttırma Projesi, görselleri olmayan, reklamı olmayan, fonksiyonel, mutfağında sizlerin çalıştığı bir çalışma. Haziran ayında yöneticilerin değerlendirilmesi ile ilgili süreç başladığında benim bakacağım dosyalardan en önemlisidir.

Liseli Genç Mucitlerimiz, Eskişehir’e 16 Ödül Getirdiler

Eskişehir TÜBİTAK Projelerinde marka bir ildir. Bursa Bölge Finalinde sergilenen 7 ilin  başvuruları arasından seçilen en iyi 100 projeden 31’i İlimize aittir. 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına 17 projeyle katılan Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi; 4 birincilik, 4 ikincilik, 3 üçüncülük olmak üzere 11 projede ödül almıştır. Bunun haricinde Atayurt Anadolu Lisesi 1 projesi birincilik, Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Emine-Emir Şahbaz Bilim Sanat Merkezi 1’er projesi ikincilik, Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ise 1 projesi üçüncülük ödülü almıştır.

Desteklerinizle 6.368 Çuval Un, 6.625 Battaniye Topladık

AFAD ile yapılan yardım projeleri kapsamında “Bir Sınıf Bin Lokma - Un Kampanyası” düzenlendi. Bu kampanyaya 1.000 çuval ile yola çıkmıştık. Sizlerin destekleriyle okullarımızda topladığımız 378.878 TL. karşılığında alınan 6.368 çuval kardeşlerinden kardeşlerine bir lokma olarak hediye edilmiştir.

“Yüreğimdeki Sevgi Üşüyeni Isıtır – Battaniye Kampanyası” ile okullarımızda topladığımız 106.000 TL. karşılığında alınan 6.625 battaniye ihtiyaç sahiplerine gönderilmiştir.

Yalnız Değilsiniz Projesi Düzenleyeceğiz

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Fırat Kalkanı Operasyonu ile oluşturulan güvenlik koridorunda yaşam mücadelesinin yanında eğitime erişim noktasında sorun yaşayan çocukların eğitim ortamlarının iyileştirilmesi ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla “Yalnız Değilsiniz Projesi” gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda eğitim kurumlarındaki sınıflardan gönüllülük esasına dayanarak toplanacak maddi yardımlar ile öğrencilerde “Dayanışma” değeri odaklı bir sorumluluk çemberi oluşturmak amaçlanmaktadır.

10-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.