ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kurumu Yöneticiliklerine İlk Defa Görevlendirme

Eğitim Kurumu Yöneticiliklerine ilk defa görevlendirme kapsamında adayların

"Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS)" sonucuna göre müdür ve müdür yardımcılığı unvanlarından yalnız birisi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. 

İlk defa müdür ve müdür yardımcılığına başvuracak adayların belirlenmesi amacıyla adayların hangi yöneticilik unvanına başvuruda bulunacakları konusunda bir ön başvuru yapmaları, dolayısıyla Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca açılan "Mebbis > Başvuru Onay Modülü >  Yöneticilik Onayları > Yönetici Görevlendirme Başvuru Listeleme(İlk Defa)" ekranından  01-05 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini belirterek onaylamaları gerekmektedir.

Bulunduğu eğitim kurumunda 4 ve 8 yıllık yıllık görev süresini dolduran müdür yardımcılarından 2019 yılı yeniden görevlendirme kapsamında aynı ya da diğer eğitim kurumlarında görevlendirmesi yapılanların, istemeleri halinde "Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı EKYS" sonucuna göre ilk defa görevlendirme kapsamında müdürlük için başvuruda  bulunabilmeleri için Bakanlığımız tarafından onay alınmıştır.

Konu Hakkında Bakanlığımızın yazıları:

Eğitim Kurumu Yöneticiliklerine İlk Defa Görevlendirme Ön Başvuru Duyurusu

4 ve 8 yıllık görev süresini dolduran müdür yardımcıları için onay yazısı

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.