ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edebiyat Öğretmeni Ufuk Tufan "Kuruluş Osman" İsimli “Sekizinci” Romanını Tanıttı.

Edebiyat Öğretmeni Ufuk Tufan "Kuruluş Osman" İsimli “Sekizinci” Romanını Tanıttı.

İlimiz öğretmenlerinden "Edebiyatçı - Yazar" Ufuk TUFAN, yazarlık serüvenine bir kitap daha ekledi. TUFAN, "Kuruluş Osman" isimli 8. romanını tanıttı.

   İlimiz, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Ufuk TUFAN, yayımlanan 8. romanını tanıtmak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN’i makamında ziyaret etti.

  Edebiyatçı - Yazar Ufuk TUFAN, "Ertuğrul Bey ve Kayılar" romanının devamı mahiyetindeki yeni romanı “Kuruluş Osman”ı şu cümlelerle tanıttı:

“Kuruluş Osman, devletini ‘adalet’ ve ‘Oğuz töresi’ üzerine kuran

Osman Gazi’nin tarihi romanıdır.

   1281 yılının Eylül ayıdır. Kayı Aşireti’nin reisi Ertuğrul Gazi 93 yaşında iken vefat etmiştir ve herkes Kayılar’ın yeni liderinin kim olacağını merak etmektedir.

  Okurlarımın beğenisine sunduğum bu tarihi roman, rüyalarla müjdelenen Osman Gazi’nin; Kayı Aşireti’ne reis olmasından uç beyliğine, uç beyliğinden sancak beyliğine ve nihayetinde 624 yıl üç kıtada hüküm sürecek bir cihan devletini kurma mücadelesine yer vermektedir. Ve bu roman, Osman Gazi’nin 1258’de başlayıp 1326’da nihayete eren destansı hayatını tüm teferruatı ile gözler önüne sermektedir.

   Bu romanda, Moğollar karşısında tutunamayan Selçuklular’ın bir akşam güneşi gibi batarken; gerek Moğollara gerek Rum Tekfurlara gerekse Bizans İmparatorluğu’na meydan okuya okuya güçlenen Kayıhanlılar’ın kutlu bir şafakta Osmanlı Devleti olarak doğuşunu okuyacaksınız.

   Kitabımın özellikle yeni nesillerin tarih bilinci kazanmasına vesile olmasını diliyor, kabulünüzden ve kıymetli değerlendirmelerinizden ötürü teşekkür ediyorum”

 

15-11-201815-11-2018

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.