ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edebiyat Öğretmeni Ufuk Tufan "Kayıp Kitap" İsimli Romanını Tanıttı

İlimiz öğretmenlerinden "Edebiyatçı - Yazar" Ufuk TUFAN "Yeni Türkiye" ideali için kaleme aldığı "Kayıp Kitap" isimli romanını tanıttı.
Edebiyat Öğretmeni Ufuk Tufan

TOKİ Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ufuk Tufan yayımlanan ilk romanını tanıtmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’i makamında ziyaret etti.

Edebiyatçı - Yazar Ufuk TUFAN, "Kayıp Kitap" isimli romanını şu cümlelerle tanıttı:

Bir tarafta Ortaçağ kökenli ´sapkın bir tarikat´ olan ´Tapınak Şövalyeleri´nden ilham alarak ortaya çıkmış acımasız bir ´Masonik örgüt´ ve bu Masonik örgütün ´yerli işbirlikçiler´i…

Diğer tarafta bu Şeytan´a biat eden karanlık örgütün ve taşeronlarının Türk toprakları üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için II. Abdülhamit döneminde kurulup günümüze ulaşan gizli bir istihbarat örgütü…

Ortada ise uğruna savaşların çıktığı, cinayetlerin işlendiği, darbelerin tertip edildiği, ´kumpas´ların kurulduğu, ´montajların ve dublajların´ yapıldığı 1700 yıldır dünyanın her yerinde aranan; tüm dünyanın kaderini değiştirecek, Türklere eski imparatorluk günlerinden daha ihtişamlı günlerin kapısını aralayacak bir KAYIP KİTAP…

Tüm bunlarla birlikte Sümeyra ile Kürşad´ın bu karmaşanın ortasında filizlenip büyüyen dillere destan aşk hikâyesi…

İddia ediyorum! Bu roman okuyan herkesin ´aşk´a ve Türkiye´nin son on beş yılına bakış açısını değiştirecek!

Kayıp Kitap, sadece bir roman değildir; bu roman aynı rüyayı görenlerin, aynı ortak hayali kuranların ve aynı ideal için mücadele verenlerin romanıdır. Bu roman "Yeni Türkiye" idealine adanmış bir romandır"

Ufuk Tufan’ın kaleme aldığı kitabı en kısa sürede inceleyeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, kitap okumanın olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.

Türk edebiyatındaki hareketlilikte öğretmen yazarların hatırı sayılır bir yeri olduğunu vurgulayan Özen; “Yıllarca efsane öğretmen yazarlardan bahsedildi. Edebiyat öğretmenliği yapmış Ahmet Hamdi Tanpınar, Behçet Necatigil, Rıfat Ilgaz, Sabahattin Ali ve Zeki Ömer Defne ilk akla gelenler. Bu öğretmenler nice öğrenciler yetiştirdiler, nice öğrenciye edebiyat zevkini aşıladılar.” diyerek TOKİ Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ufuk Tufan’ı tebrik etti, başarılarının devamını diledi.

29-12-2015

29-12-201529-12-2015


 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.