ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Posta Hesapları Hakkında

1-) Muhatap Olunmayan İletiler

09/03/2016 tarihinden itibaren okullarımızdan çok sayıda muhatap olmadıkları e-posta iletisi alındığı yönünde telefonlar alınmıştır.

Sebep yanlış adrese e-posta iletisi gönderilmiş olmasıdır. (Örn; tem********26@meb.k12.tr gibi). Bir grup adresi olduğundan bu adrese gönderilen iletiler ilimizdeki tüm temel eğitim kurumlarına ulaşır. Dolayısıyla bu adrese ileti gönderen kişiye "Yanıtla" komutu yoluyla yanlış adrese ileti gönderdiği yine e-posta yoluyla bildirilebilir. Muhatap değilseniz bu iletiyi silebilirsiniz.

 

2-) e-Posta Hesabına Giriş Yapılamaması

Bazı okullarımızın e-posta iletisi alamadıkları ya da gönderemedikleri bilgileri alınmıştır. MEB "k12" e-Posta Sistemi üzerinde kismi sorun yaşanmaktadır. Dolayısıyla bazı okullarımızda sorun yaşanmazken bazı okullarımızda sorun yaşanması normaldir. Sorun giderme çalışmaları Bakanlığımızca yapılmaktadır. e-Posta hesaplarının web tabanlı kullanılması önerilir.

 

Bu sebeple okul/kurumlarımızın (Outlook programına kurmuş iseler) e-Posta ayarlarını değiştirmemeleri, sorun giderilinceye kadar beklemeleri gereklidir.


e-Posta hesapları otomatik olarak çalışmaya başlayacağından sorunun giderildiği ayrıca duyurulmayacaktır.

 

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.