ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Okul Dönem Sonu İşlemleri (Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul Kademeleri Okul Müdürlükleri Dikkatine)

e-Okul Dönem Sonu İşlemleri (Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul Kademeleri Okul Müdürlükleri Dikkatine)

Bilindiği üzere 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönemi 19 Ocak 2018 Cuma günü tamamlanacaktır.

 

Herhangi bir eksiklik ya da öğrenci mağduriyetleri yaşanmaması için aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür.

 

1-) İlgili yönetmelikler doğrultusunda nakil işlemleri dönem sonuna 15 iş günü kala kapatılmıştı. Ancak Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlarda nakil hareketliliğinin devam etmesi sebebiyle 12 Ocak 2018 Cuma gününe kadar nakil işlemleri tekrar açılmıştır. 

2-) Nakil işlemleri tekrar 12 Ocak – 5 Şubat 2018 tarihleri arasında 5, 6, 7 ve 8. sınıfları kapsayacak şekilde kapatılacaktır. Bu sebeple okullarımıza “doğal afet, sağlık ve ailenin adres değişikliği gibi” nedenler ile yapılan başvuruların 12 Ocak 2018 Cuma gününe kadar tamamlanması sağlanmalıdır.

3-) Nakil işlemleri gerçekleştirilen 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin kayıtlı oldukları sınıf seviyelerine göre toplam seçmeli ders saati kadar, öğrencilerin seçmeli derslerinin e-Okul sistemi üzerinde eksiksiz ve doğru bir şekilde tanımlanması sağlanmalıdır. Öğrencinin önceki okulu ile yeni okul arasında kuvvetle muhtemel seçmeli ders uyumsuzluğunun giderilmesi için seçmeli derslerinin silinmesi ve tekrar verilmesi önerilir. Bilindiği üzere bu işlem "Öğrenci Seçmeli Ders Temizleme (IOK09013)" ekranında yapılmaktadır. Bu işlemden önce öğrencinin mevcut seçmeli ders notları daha sonra sisteme girilmek üzere not edilmelidir.

4-) Nakil işlemi gerçekleşen ve kayıtlı olan tüm öğrencilerin sınıf/şube haftalık ders programları ve ders öğretmenlerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde tanımlanarak öğrencilere ait tüm derslerin (seçmeli dersler dahil) not girişlerinin e-Okul sistemi üzerinde karne gününden önce mutlaka tamamlanması sağlanmalıdır.

5-) Karne yazdırılmadan önce herhangi bir tutarsızlığın önlenmesi amacıyla okul müdürlükleri tarafından e-Okul Sistemi üzerinde Kurum İşlemleri > Not İşlemleri > Not Kilitle (OK10003) ekranında, not girişlerinin kilitlenmesi gereklidir.

 

***

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.