ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Mentörlük Temelli Eğitim Projesinin Detayları Görüşüldü

Okul Öncesi Eğitimin gelişimine katkı sağlayacak projede emeği geçenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, projenin önemli bir çalışma olduğunu belirtti.
e-Mentörlük Temelli Eğitim Projesinin Detayları Görüşüldü

“Okul Öncesi Öğretmenleri için e-Mentörlük Temelli Eğitim (e-MENTE: OÖÖ)” başlıklı projenin tanıtım toplantısı ve belge dağıtım töreni İl Milli Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Anadolu Üniversitesi Öğretim üyesi Doç.Dr.Serap Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Özden Akkaya ve Ali Pehlivan ile gönüllü okul öncesi öğretmenleri katıldı.

Proje hakkında bilgi veren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı İlköğretim Bölümü Okulöncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim üyesi Doç.Dr.Serap ERDOĞAN, “1001 TÜBİTAK bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında yürütülecek olan “Okulöncesi Öğretmenleri için e-Mentörlük Temelli eğitim (e-MENTE:OOÖ)başlıklı proje ile Türkiye’de okulöncesi öğretmenleri için e-Montorlük yaklaşımına dayalı tasarım tabanlı “e-mente:OOÖ” programının geliştirilmesi ve etkinliğinin sınanması amaçlanmaktadır. Bu çalışma sürecinde gönüllü öğretmenlerin belirlenmesi gerekmektedir.” dedi.

 “Okul Öncesi Öğretmenleri için e-Mentörlük Temelli Eğitim (e-MENTE: OÖÖ)” başlıklı proje ile Türkiye’de okul öncesi öğretmenleri için e-mentörlük yaklaşımına dayalı tasarım tabanlı “e-MENTE: OÖÖ” programının geliştirilmesi ve etkililiğinin sınanması amaçlanmaktadır.

Ankara, Eskişehir, Bursa, Trabzon ve Adana illerinde yürütülecek bu proje kapsamında uzaktan eğitim aracılığıyla (web ortamında) okul öncesi öğretmenleri ile MEB 2013 Okul Öncesi Eğitim Programı üzerinde çalışılacaktır.

Böylece öğretmenlerin bilgi ihtiyaçlarının karşılanması, doğru örneklerin paylaşılması ve programın en doğru şekilde uygulanabilir hale gelmesi mümkün olacaktır.

Odak grup görüşmeleri için üç farklı gönüllü öğretmen grubu oluşturulmuştur.

Birinci grup pilot odak grup olarak düzenlenmiştir. Pilot odak görüşmesi için Anadolu Üniversitesi mezunu olan sekiz öğretmen ve bir yönetici belirlenmiştir.

İkinci grup ve üçüncü grup gönüllü öğretmenler farklı üniversitelerden mezun olanlar arasından seçilmiştir. Seçilen bu öğretmenler ile üç hafta boyunca MEB 2013 Okul Öncesi Eğitim Programı ile ilgili görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Belirlenen odak grup öğretmenler ile MEB 2013 Okul Öncesi Eğitim Programı ve programın uygulanmasına yönelik gereksinimleri belirlemek amacıyla görüş ve öneriler alınmıştır.

Odak grup görüşmelerinde öğretmenlerden alınan görüş ve öneriler doğrultusunda web ortamında verilecek eğitimin içeriği oluşturulacaktır.

Okul Öncesi Eğitimin gelişimine katkı sağlayacak projede emeği geçenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, projenin önemli bir çalışma olduğunu belirtti.

Toplantı, katılımcılara belgelerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

16-03-201616-03-201616-03-201616-03-201616-03-201616-03-201616-03-201616-03-201616-03-201616-03-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.