ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi Hakkında Bilgilendirme

DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi Hakkında Bilgilendirme

Bilindiği üzere DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi ilköğretim 4 - 8. sınıflar ile ortaöğretim 9 - 12. sınıflarda uygulanmaktadır. Buna göre ilgi yazı ile “DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi Uygulama Kılavuzu ve DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi Yardım Dokümanı” 81 il Valiliğine gönderilmiştir. Bu bağlamda aşağıdaki iki ekin incelenerek uygulamaya başlanması gerekmektedir.

“İl, İlçe, Okul Girişleri ile EBA Üzerinden Okul Öğretmen ve Öğrenci Girişleri” adlı dokümanda il, ilçe ve okulların DynEd Records Manager ve DynEd Courseware sistemine giriş yapabilmeleri için oturum açma kimliği belirleme ve şifre işlemleri açıklanmıştır. Ardından DynEd kurum, öğretmen ve öğrenci bilgilerini güncelleme işlemleri ve adımları ekran görüntüleri ile anlatılmaktadır.

“DynEd Kurulum ve Kullanma Kılavuzu” adlı dokümanda ise;

•         DynEd yazılımının bilgisayara kurulumu ve güncelleme işlemleri,

•         Android cihazlara DynEd yazılımının kurulumu,

•         DynEd yerleştirme sınavı,

•         DynEd ünite ve modül tamamlama süreleri,

•         DynEd placement test,

•         First English eğitim yazılımı,

•         English for Success eğitim yazılımı,

•         DynEd Teacher Training eğitim yazılımı ekran görüntüleri ile detaylı olarak açıklanmıştır.

Öğrencilerin İngilizceyi en etkili şekilde öğrenmesini sağlamayı amaçlayan DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi´nin 81 ilde resmi örgün ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrenciler tarafından verimli bir şekilde kullanılması hedeflenmektedir. Bu amaçla ekte yer alan ve  24/10/2014 tarihli e-posta ile illerdeki DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemin´den sorumlu il koordinatör ve koordinatör yardımcılarına da gönderilen DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemine ilişkin açıklamaların DynEd il koordinatörleri ve koordinatör yardımcıları tarafından detaylı şekilde incelenerek il,  ilçe ve okullarda ilgili kişilerin bilgilendirilmesi ve 4-12. sınıf öğrencilerinin bu yardımcı eğitim aracından azami derecede faydalanmalarının sağlanması gerekmektedir.

Ayrıca DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi için kullanılmakta olan "tegm_dyned@meb.gov.tr" adresi aracılığıyla sadece ilkokul ve ortaokullardaki uygulamalar için Genel Müdürlüğümüzle iletişime geçilmesi, diğer okulların ise bağlı bulundukları Genel Müdürlüklerle iletişim kurmaları gerekmektedir.

 

“İl, İlçe, Okul Girişleri ile EBA Üzerinden Okul Öğretmen ve Öğrenci Girişleri” için tıklayınız.

“DynEd Kurulum ve Kullanma Kılavuzu” için tıklayınız.

Android cihazlara DynEd yazılımının kurulumu için tıklayınız.

İlçe oturum açma kimlikleri için tıklayınız.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.