ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya 9.’su Olan 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu’ndan Ziyaret

Okul Müdürü Nurettin ATEŞ, projeye destek veren Eskişehir Valisi Güngör Azim TUNA’ya, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü’ne, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkür etti.
Dünya 9.’su Olan 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu’ndan Ziyaret

ENO Treelympics 2015 tarafından, Dünyanın En Aktif Öğrencisi seçilen, 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu 4-A sınıfı öğrencisi İlayda Yabaoğlu ile “Okullarda Orman Projesi” ile dünya genelinde, 86 ülkeden, binlerce okul arasından Dünya 9.’su seçilen 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu’nun Müdürü Nurettin Ateş ve okul proje koordinatörü Gülay Kutlu, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’i makamında ziyaret ettiler.

Merkezi Finlandiya’da bulunan ve  “Barış, Çevre ve Sürdürülebilirlik” konularında çalışan uluslararası çevre projesi ENO (Environment Online) kapsamında, “ENO Treelympics 2015” semineri ve ödül töreni yapıldı. Bu yıl Türkiye’de yapılan final programı, ENO kurucusu Mika VANHANEN ve LEAF Uluslararası Direktörü Rachel BOYLE’nin katılımlarıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.  ENO Treelympics 2015 Dünya Okullar Arası Fidan Dikme Olimpiyatlarında, ilk 10 sıralamasının yapılarak, ödüllerin verildiği törende, Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu, yürüttüğü “Okullarda Orman Projesi” ile dünya genelinde, 86 ülkeden, binlerce okul arasından Dünya 9.’su olarak ödül aldı ve ülkemizi temsil ederek büyük bir gurur yaşattı.

Üç gün süren seminer ve ödül programı; Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra GENÇTÜRK’ün ev sahipliğinde, Finlandiya Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu´ndan üst düzey yetkililer, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü Ağaçlandırma Dairesi Başkanlığı’ndan yöneticiler, Özyeğin ve İstanbul Üniversitesi´nden akademisyenler, yerel yönetim temsilcileri, Ege Orman Vakfı temsilcileri, ENO Türkiye Koordinatörü Ülkü GÜRSOY, Türkiye’den ve Dünyadan ENO Okullarının temsilcileri ve 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu Müdürü Nurettin ATEŞ ve okul proje koordinatörü Gülay KUTLU’nun katılımıyla, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü´nde gerçekleşti. Seminerde, Gülay KUTLU’nun 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu’nun proje etkinliklerini anlattığı sunumu program koordinatörlerinin takdirini kazandı.

Programının son günü gerçekleştirilen ödül töreninde, Okul Müdürü Nurettin ATEŞ ödülü, programın onur konuğu İstanbul Finlandiya Başkonsolosu Jeff HAKKO’dan aldı. ATEŞ yaptığı konuşmada, “Sürdürülebilir bir çevre bilinci için okulumuzda özverili çalışmalarla yürütülen bu projede, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin diktiği her ağacın, daha yeşil ve daha temiz bir Dünya’ya büyük katkılar sağlamış olmasından ve ENO’nun bir parçası olmaktan mutluyuz. Ödülümüzü; insanların kardeşçe yaşadığı, dünyadaki tüm çocukların daha mutlu, daha yeşil ve barış dolu bir Dünya’da yaşamaları umuduyla alıyorum. Güzel ülkemize, güzel Eskişehir’imize ve okulumuza hayırlı olsun.” dedi. Projeye destek veren Eskişehir Valisi Sayın Güngör Azim TUNA’ya, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü’ne, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkür etti.

Ayrıca; ENO Treelympics 2015 tarafından, Dünyanın En Aktif Öğrencisi seçilen, 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu 4-A sınıfı öğrencisi İlayda YABAOĞLU madalya alarak okulu temsil etti. İlayda YABAOĞLU’nun ENO kurucusu Mika VANHANEN ile birlikte seslendirdiği İngilizce şarkı büyük beğeni topladı.

 

28-12-201528-12-201528-12-201528-12-201528-12-201528-12-201528-12-201528-12-2015

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.