ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri 13-14 Nisan'da Eskişehir'de Düzenlenecek

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri 13-14 Nisan'da Eskişehir'de Düzenlenecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, millet ve devlet arasındaki iletişimi güçlendirmek ve gençlere devlet tarafından sunulan kamu hizmetlerini anlatmak amacıyla düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri etkinliği 13-14 Nisan 2023 tarihlerinde Eskişehir'de yapılacak.

Bu kapsamda Eskişehir'de gerçekleştirilecek etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce sağlanacak katkıları planlamak üzere İl Milli Eğitim Müdür vekili Ali Pehlivan başkanlığında ilgili şube, okul ve kurum yöneticilerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Eskişehir'de düzenlenecek etkinlikte, İletişim Başkanlığı koordinasyonunda, kariyerini planlamak veya girişimci olmak isteyen gençlerle, destek, hibe, burs sağlayabilecek kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri bir araya getirilecek.

İki yıl önce başlatılan ve bugüne kadar 13 şehirde yapılan Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'nde, bakanlıkların, bakanlıklara bağlı, ilgili veya ilişkili kurum ve kuruluşların, Cumhurbaşkanlığına bağlı başkanlıklar, ofisler ile kuruluşların arasında bulunduğu 40'ın üzerinde kamu kurum ve kuruluşun stantları yer alacak.

Kurumların gençlere sundukları proje desteği, hibe, burs, teşvik, fon, eğitim desteği ve diğer girişimcilik faaliyetlerinin tanıtılmasına imkân sağlayacak söz konusu etkinlikte, ayrıca 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilerini azaltmak için yürütülen faaliyetler de anlatılacak.

Fuar alanında teknoloji ağırlıklı ve teşvikleri öne çıkaran tanıtımlar planlanacak. Halk eğitimi merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsü ürünlerini sergileyecek.

Kamu kurumlarının mobil hizmet araç ve tırları sergileneceği etkinlikte, gençler, büyük ilgi gören simülasyon cihazlarını da deneyimleyebilecek.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.