ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocukların İyilik Dolu Kalpleriyle Çiçek Açtık...

Minikler deprem bölgesindeki arkadaşları için keçeden çanta tasarladılar...İçerisini de iyilikle doldurdular...
Çocukların İyilik Dolu Kalpleriyle Çiçek Açtık...

Şehit Onur İlkhan İlkokulu 2.sınıf öğrencileri deprem bölgesindeki arkadaşlarının yüzlerinde bir nebze tebessüm oluşturabilmek adına kendi tasarladıkları çantaları ve içerisine koydukları malzemeleri deprem bölgesindeki arkadaşlarına gönderecekler.

Duygularını paylaşmak için İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'yi ziyaret eden minikler, keçeden yaptıkları çantaları kendileri tasarladılar. İçerisine de arkadaşlarının ihtiyacı olabilecek defter, kalem, kitap, akıl oyunları, oyuncak, boyama kitapları, kalemlik gibi ders ve eğlence materyalleri ile doldurdular.

Sınıf Öğretmeni Serpil Çalışır; "Bu fikir çocuklarımıza ait. Çantaların tasarımlarını kendileri yaptılar. "Acaba arkadaşım çiçek mi sever yoksa ponpon mu?" düşünceleriyle özenerek bu çantaları hazırladılar. Bize lazım olan onlara da lazımdır düşüncesiyle içerisini doldurdular. Birde deprem bölgesindeki arkadaşlarına mektup yazdılar...

Sevgili Arkadaşım

"Biz Eskişehir Şehit Onur İlkhan İlkokulu 2/F sınıfı öğrencileriyiz. Bu zor günlerde senin ve ailenin üzüntüsünü paylaşıyoruz. Bütün dualarımız sizinle. Size tasarladığımız bu çantaları ve içindeki malzemeleri hediye olarak gönderiyoruz. Sizi çok seviyoruz. Her zaman yanınızdayız. Umarım bu çantanın içindeki eşyaları ve çantayı beğenmişsinizdir"

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre; "Yardımlaşmak çok önemli. Yardımlaşmanın özenerek yapılması daha da önemli. Sizlerde hediyelerinizi özenerek hazırlamışsınız. En güzel şeylerden biri iyilik yapmaktır. Bizi diğer varlıklardan ayıran insani duygularımızdır. Emeği geçen öğretmenlerime, sizlere, anne ve babalarınıza çok teşekkür ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına yakın bir zamanda sizleri görmek beni çok mutlu etti. Bu vesileyle hem şeker bayramınızı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Bu güzel kalbiniz gibi hayatınızda hep bayram tadında olsun. Ben şu an geleceğin cumhurbaşkanı, valisi, bakanı, öğretmeni, avukatı, doktoru ile konuşuyorum. Işıl ışılsınız. Sayenizde bugün çiçek açtık" dedi.

14-04-202314-04-202314-04-202314-04-202314-04-202314-04-2023

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.