ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk İhmali ve İstismarının Önlenmesinde Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen; “Eskişehir’deki sendikaların özverili çalışmaları çok önemli. Ayrılıklarımız ve aykırılıklarımız değil, ortak olduğumuz noktalar çok daha fazla. Bu ortak noktalarda buluşup böylesine faydalı çalışmalar yapan dört eğitim sendikasına, Milli Eğitim camiası adına teşekkür ediyorum."
Çocuk İhmali ve İstismarının Önlenmesinde Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eksi 25 Derneği ve Eskişehir’deki eğitim sendikalarının ortak çalışması sonucu hazırlanan ve Türkiye’de bir ilk olan, “Çocuk İhmali Ve İstismarının Önlenmesinde Eğitim İşbirliği Protokolü” 18 Ocak 2017 tarihinde Sennacity Hotel’de düzenlenen toplantıda imzalandı.

Düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Eğitim Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Muammer Karaman, Eğitim-İş Eskişehir Şube Başkanı Mücahit Bayraktar, Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir, Türk Eğitim Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Haydar Urfalı, Eksi 25 Derneği Başkanı Burak Karakaya ile dernek yöneticileri Yasemin Karakaya,  Buket Özkan ve Eskişehir’deki eğitim sendikalarından temsilciler katıldı.

Eksi 25 Derneği’nin yürüttüğü, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği “Çocuk İhmali ve İstismarı Konusunda Eğitim Sendikalarının Önleyici Rolü” çalışmasının sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eksi 25 Derneği, Eğitim Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şubesi, Eğitim-İş Eskişehir Şubesi, Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi, Türk Eğitim Sen Eskişehir 1 Nolu Şubesi arasında, “Çocuk İhmali ve İstismarının Önlenmesinde Eğitim İşbirliği Protokolü” imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen protokolün imzalanması esnasında yaptığı konuşmada, “Çocuk ihmali ve istismarı konusunda çalışmaya katılan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok ses getiren bir çalışma oldu. Eskişehir’deki sendikaların bu konudaki özverili çalışmaları çok önemli. Ayrılıklarımız ve aykırılıklarımız değil, ortak olduğumuz noktalar çok daha fazla. Bu ortak noktalarda buluşup böylesine faydalı çalışmalar yapan dört eğitim sendikasına,  Milli Eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların sürdürülebilir olması ve uygulamaya geçirilmesi çok önemli. Bu aşamada da bizlere büyük sorumluluklar düşüyor. Çocuklarımız için yapılan çalışmalara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Bugün imzalanan “Çocuk İhmali ve İstismarının Önlenmesinde Eğitim İşbirliği Protokolü’nün çok önemli bir adım olduğunu ve örnek alınması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Eğitim Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Muammer Karaman, “Çocuklarımızın en büyük değerimiz olduğunun farkındayız. Bu nedenle çocuklarla ilgili yapılan çalışmalarda çok değerli. Yaptığımız çalışmanın kâğıt üstünde kalmaması, uygulamada yer bulmasını arzu ediyorum. Böyle bir çalışmada yer almak bizim için çok önemli. Çalışmayı başlatan ve destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Eğitim Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Haydar Urfalı, “Eskişehir’de eğitim alanında faaliyet gösteren sendikalar olarak böylesine önemli bir konuda bir araya gelemeyeceksek başka hangi konuda bir araya geleceğiz. Bu beraberliğin başka projelerde de devam etmesini umut ediyorum. Bu birlikteliğin sağlanmasında emeği geçenlere ve katılımcı sendikalara teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir, “Eskişehir olarak bir ilki başardık. Bu sadece bir adım ve bundan sonra da devam etmesini istiyoruz. Eksi 25 Derneği’nin çocuklarımızla ilgili böyle bir faaliyeti yürütmesi çok önemli. Bunun yanında İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’e de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hepimizin bir ezberi var ama bizim bu ezberleri bozmamız lazım. Başka bir ülke, başka bir toplum yok. Çocuklarımızla ilgili yaşanan olumsuzluklara yürek dayanmıyor. Sendikalar olarak böylesine önemli bir çalışmada ortaklaşa çalışmamız önemli. Bu çalışmaların devam etmesi gerekiyor. Çünkü daha çok yol kat etmeliyiz. Emeği geçen ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitim-İş Eskişehir Şube Başkanı Mücahit Bayraktar, “Çok anlamlı bir çalışma ve bu çalışmanın içinde yer almak bizim için de çok değerli. Eskişehir’deki eğitim sendikaları olarak umarım başka çalışmalarda da bir araya geliriz. Bu çalışmamızın diğer illerimize de örnek olmasını istiyoruz. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Eksi 25 Derneği Başkanı Burak Karakaya, “Her çalışmamızla daha çok çocuğa ulaşıyoruz. Yaptığımız her çalışmanın sonuçlarını gördükçe ‘İyi ki yapıyoruz, iyi ki beraber çalışıyoruz’ diyoruz. Biz eliminden gelen her türlü katkıda bulunuyoruz ve bulunmaya da devam edeceğiz. Çalışmalara katılan ve destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız” dedi.

Toplantı, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

18-01-201718-01-201718-01-201718-01-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.