ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BT Rehber Öğretmenleri ile Yeni Eba Tanıtımı ve Fatih Projesi Bilgilendirme Semineri Yapıldı

İlimizde Fatih Projesi donanımları bulunan okullarımıza görevlendirilen 60 Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenine Yeni EBA Tanıtımı ve Fatih Projesi Bilgilendirme Semineri 16 Ekim 2015 Cuma günü Uzaktan Eğitim Sınıflarında Yapıldı.
BT Rehber Öğretmenleri ile Yeni Eba Tanıtımı ve Fatih Projesi Bilgilendirme Semineri Yapıldı

İlimizde Fatih Projesi donanımları bulunan okullarımıza görevlendirilen 60 Bilişim Teknolojileri Rehber öğretmenine yeni EBA Tanıtımı ve Fatih Projesi Bilgilendirme Semineri 16 Ekim 2015 Cuma günü Uzaktan Eğitim sınıflarında yapıldı.

Toplantıya katılan ve açılış konuşmasını gerçekleştiren Fatih Projesinden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Cebeci okulda kurulan Fatih Projesi donanımlarının verimli  kullanılmasında Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerinin etkin rol oynaması gerektiğini, Fatih Projesi hakkında öğretmenlere gerekli rehberliğin sağlanmasının önemli olduğunu, EBA Portalının tanıtımının yapılmasının gerekliliğini, bu sayede öğrencilerin ek kaynaklara ihtiyacının kalmadığını ve binlerce sorunun yine bu portal da yer aldığını belirtti. Ayrıca BT Rehber öğretmenlerinin diğer branş öğretmenleri ile birlikte çalışarak EBA Ders bölümünde içerik senaryolarının geliştirilmesine katkı sağlamaları ve oluşturulan içerik senaryolarının paylaşılmasının gerektiğini söyledi.

Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin de görüş ve önerilerinin alındığı seminerde  Fatih Projesi ile ilgili aşağıdaki konular üzerinde bilgilendirme yapıldı.

Yeni EBA içerik portalının tanıtımı ile BT Rehber öğretmenlerin okullarındaki öğretmenlere tanıtımın yapılmasının ve EBA üzerinde içerik senaryolarının geliştirilmesinin gerekliliği,

Fatih Projesi donanımlarının etkin ve verimli kullanımı, donanımların garanti süreleri ile arıza durumunda başvuracakları teknik servisler,

Etkileşimli tahta kullanımında dikkat edilecek hususlar ile ET imaj yükleme işlemleri,

Okullarda Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımına ilişkin yapılacak çalışmalar,

Tablet kullanımı, resetleme ve aktivasyon işlemleri,

Bakanlığımız proje web siteleri ile okul web sitelerinin kullanımı.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.