ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir TÜBİTAK Projesini Daha Başarıyla Tamamladık

Bir TÜBİTAK Projesini Daha Başarıyla Tamamladık

DOĞADAKİ ENERJİYİ KEŞFEDİYORUM YAZ OKULU-2015

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Üniversitesi işbirliğinde hazırlanan ve TÜBİTAK-Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı 4004 proje çağrısı kapsamında desteklenen “Doğadaki Enerjiyi Keşfediyorum Yaz Okulu” projesi 12 Eylül 2015 tarihinde düzenlenen bilim fuarı ile sona erdi. Amacı, öğrencilerde doğadaki enerjiye yönelik farkındalık oluşturmak; bunu gerçekleştirirken bilimsel süreç becerilerini birebir yaşayarak gelişmesine katkıda bulunmak olan bu proje ile Eskişehir merkezindeKİ 4 eğitim bölgesindeki (Odunpazarı ilçesinden Nasrettin Hoca Eğitim Bölgesi ile Piri Reis Eğitim Bölgesi; Tepebaşı ilçesinden Şarhöyük Eğitim Bölgesi ile Fatih Eğitim Bölgesi) ortaokullardan belirlenen 30 öğrencinin katılımı sağlandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, konuyla ilgili verdiği mesajda, bu tür yaz okulu programlarının sayısının artırılarak daha çok öğrenciye ulaşılması gerektiğinin önemini vurguladı ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Proje ayrıntıları için: http://www.dogadakienerjiyikesfediyorum.com

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.