ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yusuf Yıldırım “Öğrencilerin Teknoloji İle İmtihanı” İsimli Kitabını Tanıttı

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yusuf Yıldırım “Öğrencilerin Teknoloji İle İmtihanı” İsimli Kitabını Tanıttı

Melahat Ünügür Ortaokulu Müdür Yardımcısı Yusuf Yıldırım, “Öğrencilerin Teknoloji İle İmtihanı” isimli kitabını tanıttı.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yusuf Yıldırım kitabını tanıtmak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’i makamında ziyaret etti.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yusuf Yıldırım “Öğrencilerin Teknoloji İle İmtihanı” isimli kitabını şu cümlelerle tanıttı:

“Kitap, Milli Eğitim Bakanlığının okullarda bilişim teknolojileri (BT) altyapısının oluşturulması ve eğitimde BT kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik 1984-2013 yılları arasında yürütülen projeler ve okullarda teknoloji kullanımı kapsamında alan yazında gerçekleştirilen araştırmaları doküman analizi ile incelemesi açısından eğitim politika üreticilere, araştırmacılar ve eğitimcilere arşiv niteliğinde veriler sunmaktadır.

Kitapta ayrıca Ankara, Eskişehir ve Sakarya il merkezlerindeki ortaokullarında öğrenim gören toplam 2272 ilköğretim sekizinci sınıf öğrencisi üzerine yapılan iki araştırma bilimsel makale formatında sunulmuştur.

Kitapta yer verilen araştırmalar ile ilköğretim okullarının, öğretmen ve öğrencilerin teknoloji kullanımı bağlamında değerlendirilmesini ve Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretim Programının, Bilişim Teknolojileri Becerileri Performans Göstergeleri kapsamında yeterli bilgi ve becerilerle donanmış öğrencilerin yetiştirilmesi bağlamında amacına ulaşıp ulaşmadığının değerlendirilmesini sağlamıştır. Araştırma sonuçları ayrıca, öğrencilerin uluslararası alanda kabul görmüş teknoloji kullanım yeterliklerinin ne kadarına sahip olduklarının belirlenmesini sağlayacaktır. Bu sayede ilköğretim öğrencilerinin teknoloji kullanım yeterlikleri konusunda Milli Eğitim Bakanlığının ilgili birimlerine istatistikî veriler sağlamaktadır.

Kitapta ayrıca ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin Fatih Projesi hakkındaki ön görülerini ve aynı öğrencilerin lise 9.sınıf sonunda Fatih Projesi uygulandıktan sonra Fatih Projesi hakkındaki görüşlerini inceleyen bir araştırmaya da yer verilmiştir.

Bilimsel araştırmalar ile kitap, ilköğretim öğretmenlerine ve program geliştirme uzmanlarına, öğrencilere yönelik hazırlanacak teknoloji destekli etkinlikleri tasarlarken yararlanabilecekleri istatistikî bilgiler sunmaktadır.”

Yusuf Yıldırım’ın kaleme aldığı kitabı en kısa sürede inceleyeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Yıldırım’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

26-01-201726-01-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.