ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim ve Sanat Merkezlerini Geliştirme Eğitimi Projesi Eğitimleri İlimizde Başladı

Necmi Özen: "Söz konusu olan özel eğitim ve özel öğrenciler olduğunda öğretmenlerin temel niteliklerinin yanı sıra farklı bazı özelliklere de sahip olmaları aranan öğretmen olmalarını belirleyen en temel özellik haline gelir."
Bilim ve Sanat Merkezlerini Geliştirme Eğitimi Projesi Eğitimleri İlimizde Başladı

Emine-Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğünce 18-20 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Bilim ve Sanat Merkezlerini Geliştirme Eğitimi Projesi kapsamında (BİLGEP) bilim ve sanat merkezlerinin verimliliğini ve standardizasyonunu arttırmaya yönelik çalışmalarda bulunmak amacıyla 64 ildeki bilim ve sanat merkezi yöneticilerine yönelik olarak düzenlenen toplantı Eskişehir Öğretmenevi’ndeki tören ile başladı.

Düzenlenen törene bilim ve sanat merkezi yöneticilerinin yanı sıra Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Yeteneklerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Oktay Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve diğer idareciler de katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen konuyla ilgili yaptığı konuşmada; “Eğitim, insan hayatını yönlendiren en temel unsurdur. Hepimizin hayatında büyük önem taşıyan, hatta hayatımızı derinden etkilediğini düşündüğümüz en az bir öğretmen bulunmaktadır. Öğretmenler, eğitim kazanımlarını öğrencilerine kazandırmayı yaşam amacı olarak seçmiş kişilerdir. Bu hedeflerine ulaşabilmek için öğrencilerin niteliklerinden bağımsız, öğretmenlerin temel bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Ancak söz konusu olan özel eğitim ve özel öğrenciler olduğunda öğretmenlerin temel niteliklerinin yanı sıra farklı bazı özelliklere de sahip olmaları aranan öğretmen olmalarını belirleyen en temel özellik haline gelir. İlimizde düzenlenecek olan bu toplantının da bilim ve sanat merkezi öğretmenlerimize katkı sağlaması ümidiyle 64 ilden gelen öğretmenlerimize ve Bakanlığımız yetkililerine hoşgeldiniz diyorum.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Daire Başkanı Oktay Kılıç ise, üstün yetenekli çocukların eğitiminde farklı bir metod uygulanması gerektiğinden bahsetti. Eskişehir’in hızla gelişmekte olan bir il olduğunu da belirten Kılıç, Eskişehir’in 2’nci bir bilim ve sanat merkezini kaldırabilecek durumda olduğunu belirtti.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.