ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEBKA 2019 Yılı Mali Destek Programları Açıklandı

BEBKA 2019 Yılı Mali Destek Programları Açıklandı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)  2019 Yılı Mali Destek Programı desteklenmeye hak kazanan projeler açıklandı.Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Girişimcilik Mali Destek Programına yaptığımız "Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Girişimcilik Merkezi" 522.620,00 TL. bütçeli projemiz kabul olmuştur.

Ayrıca BEBKA 2019 Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak olduğu Eskişehir Sanayi Odasının "Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Simülasyon Merkezi" projesi hibe almaya hak kazanmıştır. 1.056.000 Bütçesi bulunan proje ile Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Simülasyon Merkezi kurulacaktır.

Eskişehir ilinde yaşayan 8-17 yaş arası çocuk ve gençlerin girişimcilik anlayışlarını geliştirebilecek Eskişehir İl Milli Eğitim Girişimcilik Merkezi kurulacaktır. Projenin amacı; Eskişehir de çocukların ve gençlerin girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmak, girişimci düşünceleri küçük yaşlarda başlatabilmek ve çocukları girişimcilik hakkında bilinçlendirebilmek, girişimcilik eko sistemine katkı sağlamaktır.

2019 Yılı Mali Destek Programlarına 65'i Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi ve 29'u Girişimcilik Mali Destek Programına olmak üzere toplam 94 adet proje başvurusu yapılmıştır.

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 27 proje, Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında 7 (yedi) proje olmak üzere toplam 34 proje destek almaya hak kazanmıştır.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak olduğu Eskişehir Sanayi Odasının başvurusunu yaptığı "Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Simülasyon Merkezi" ile  ESO Mesleki Eğitim Simülasyon Merkezinde Forklift, Bekoloder ve 2 adet Kaynak olmak üzere 4 adet Simülasyon istasyonu kurulacaktır. Projemizin amacı; başta imalat sanayi olmak üzere tüm sektörlerimizin nitelikli eleman ihtiyacının karşılanarak,  mesleki eğitim becerilerinin, istihdam edilebilirliğinin ve rekabet gücünün artırılması yoluyla mesleki eğitimin geliştirilmesine katkı sağlamaktır.

 

Okullarımızdan ise;

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin "Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanının Endüstri 4.0 ile Entegrasyonu",

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Yeni Nesil Endüstri 4.0 ileYetişiyor"

Çifteler Şehit Osman Genç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi"Arttırılmış Gerçeklik Ortamında Yenilikçi Mesleki Eğitim Metotları ileNitelikli İş Gücünün Oluşturulması"

Projeleri BEBKA 2019 Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hibe almaya hak kazanmıştır.  

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.