ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımız Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı Dışında Yer Alan Zorunlu Yer Değiştirmeye Tabi Olmayan Personelin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği Duyurusu

Bakanlığımız eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışında yer alan bazı unvanlarda görev yapan personelin, il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme iş ve işlemleri;


İlgi Yönetmeliğin 32 nci maddesi;"(1)...Bu Yönetmelik kapsamında bulunan personelden bulundukları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanlar, yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler.  (2) Başvurular Mayıs ayında alınır ve ilgili il milli eğitim müdürlüğünce belirlenen ve durumlarına uygun kadrolar arasından en fazla on kuruma atanmak üzere tercihte bulunulabilir. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler..."(3) İl içi isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan personelin atamaları, Haziran ayında tercihleri de dikkate alınarak hizmet süresi üstünlüğüne göre valiliklerce yapılır. Hizmet süresinin eşit olması hâlinde hâlen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur.

hükmü kapsamında yürütülecektir. 

 

Not: Başvuruda bulunacak personel 11/05/2018-18/05/2018 tarihleri arasında ekteki Başvuru Formunu doldurarak Okul/Kurum Müdürüne onaylattırdıktan sonra İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine elden teslim edeceklerdir. İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri başvuruları toplu olarak 21/05/2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze elden teslim edeceklerdir.

  

Not: Bakanlığımızca; Sağlık Mazereti, Hizmetin Gereği (Yargı Kararı ) vb. Atamaların yapılması durumunda mühhal bulunan güncel kadroları gösteren liste değişiklik gösterebilir.

Bakanlık yazısı için TIKLAYINIZ.

Münhal bulunan güncel kadrolar için TIKLAYINIZ.

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.