ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Özer, İstiklal Caddesi'ndeki Terör Saldırısında Hayatını Kaybedenler İçin Olay Yerine Karanfil Bıraktı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstiklal Caddesi'ni ziyaret ederek terör saldırısında hayatını kaybedenler için kurulan platforma karanfil bıraktı.
Bakan Özer, İstiklal Caddesi'ndeki Terör Saldırısında Hayatını Kaybedenler İçin Olay Yerine Karanfil Bıraktı

Bakan Özer, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.  

Bu saldırıda Millî Eğitim Bakanlığı olarak ayrı bir acı yaşadıklarını ifade eden Bakan Özer,  "Altı şehidimizin üçü millî eğitim camiamızdan... Biri, Arzu Öğretmen'imiz, kırk bir yaşında... Bir diğeri Arzu öğretmenimizin on beş yaşındaki Yağmur kızımız, bir diğeri de dokuz yaşındaki Ecrin çocuğumuz. Maalesef bu terör saldırısı nedeniyle aramızdan ayrıldılar. Tabii, terörü lanetle kınıyoruz. Sayın İçişleri Bakanımızın açıkladığı gibi, mesajı her ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti aziz milletiyle birlikte bu kutlu yürüyüşüne Türkiye'yi ilmek ilmek dokumayla ilgili kararlı yürüyüşüne, devam edecek. Bizleri bu terör saldırıları yıldırmayacak. Biz yeniden birlik beraberliğimizi çok daha güçlü bir şekilde inşa ederek dimdik ayakta yolumuza devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadece kendi vatandaşları için değil, tüm dünyadaki mazlum vatandaşlar için de çok kritik bir ülke. Onun için eskiden olduğundan çok daha fazla çalışarak yaralarımızı hızlı bir şekilde sararak memleketimize, milletimize umut olmaya devam edeceğiz. Milletimizin başı sağ olsun. Millî Eğitim camiamızın başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.